Uudised

Ülo Pärnitsa Fond hakkab igal aastal välja andma vähemalt 10 000 euro eest haridusstipendiume

,   2 minutit lugemist

AS Mainori nõukogu otsustas asutada Ülo Pärnitsa nimelise haridusfondi, millest hakatakse igal aastal välja andma kuni nelja stipendiumit kogusummas minimaalselt 10 000 eurot.  

Fondi eesmärk on elukestva ja praktilise õppe edendamine ning makstavad stipendiumid on mõeldud edukate üliõpilaste ja õppejõudude toetamiseks nende õpingutel või uurimistööde läbiviimisel, sealhulgas osalemisel Ülemiste City kui targa linnaku kujundamisel. 

“Ma ei ole elus kohanud ühtegi inimest, kes oleks head haridust ja pidevat enesetäiendamist nii tähtsaks pidanud, nagu seda tegi Ülo Pärnits. Seetõttu on täiesti enesestmõistetav, et isa mälestusfond hakkab toetama just head Eesti haridust,” ütles Ülo Pärnitsa poeg, AS Mainori nõukogu esimees Guido Pärnits.  

Ülo Pärnitsa Fondi stipendiumide kapital moodustub Pärnitsa pärija OÜ Kristosteni ning teiste ettevõtete poolt igal aastal fondi annetatud summadest. OÜ Kristosten on võtnud vastutuse rahastada fondi iga-aastaselt vähemalt 10 000 euroga. Statuudi järgi kuulutatakse igal aastal välja konkurss kuni neljale stipendiumile. Ühe stipendiumi alammäär on 1500 eurot.  

Stipendiumidele saavad kandideerida kõik Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilased, kes õpivad töö kõrvalt, on aktiivsed erialases ja ühiskondlikus töös ning õpivad väga hästi ja/või esitavad praktilise, väga hästi hinnatud uurimistöö.  

Samuti saavad stipendiumidele kandideerida üliõpilased ja õppejõud partnerkõrgkoolidest, kes esitavad uurimis- või konkursitöid Ülemiste City targemaks muutmiseks. Stipendiumidele saavad kandideerida ka õppejõud, kes toetavad oma aktuaalse, huvitava ja metoodiliselt asjakohase õpetamisega elukestvat ja praktilist õpet.  

Majandusdoktori ja ettevõtja Ülo Pärnitsa poolt asutatud Mainor Grupp on tegutsenud kõrgetasemelise haridusteenuse pakkujana aastast 1992, mil tänane Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor alustas oma tegevust Mainori Majanduskoolina. Läbi aegade on Mainori tegevusteks olnud koolitamine, konsulteerimine ja arendustegevused ning Mainor on olnud kaasas Ülemiste linnakus  tegutseva lasteaia Kalli-kalli ja eestikeelse üldhariduskooli Emili loomisel. Lisaks alustab Mainor rahvusvahelise IB õppe pakkumisega uues Tallinna Rahvusvahelises koolis.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised