Uudised

Ühistranspordiga Ülemiste Citysse

,   2 minutit lugemist

Hea Ülemiste City kogukonna liige!

Ilmselt oled tähele pannud, et Ülemiste piirkonnas on alanud Eesti ühe seni olulisema arendusprojekti Rail Balticuga seonduvad ehitustööd ja Ülemiste ühisterminali rajamine, mida praeguses etapis teostab meie kogukonna liige KMG Infra OÜ koostöös Merko Ehitusega ja mille tulemusena on meil juba loetud aastate pärast roheline ühendus kogu Euroopaga. Linnaku seisukohast on oluline ka see, et loodav rongiliin hakkab meid ühendama Assaku, Kurtna, Luige, Saku, Rapla ja Pärnu asumitega, niisiis on tulevikus võimalik tänu sujuvale ühendusele Ülemistel tööl käia ka palju kaugemalt kui Harjumaalt.

Ehitustööd kestavad aga kuni 2027. aasta märtsini ning et tegemist on keerulise arendusega, mille käigus soovitakse säilitada rongiliiklus, suletakse aga meie linnaku jaoks äärmiselt oluline trammiühendus tänase prognoosi järgi kuni 2025. aasta detsembrini. Mõistame igati, et sedavõrd olulise transpordiühenduse puudumine põhjustab üksjagu ebamugavust. Ülemiste City on aastaid panustanud ühistranspordiga ligipääsetavusse ning toetab igati sõiduautole alternatiivseid liikumisviise, niisiis soovime koostöös piirkonna arendajate, Tallinna linna ja Rail Baltic Estoniaga leida parimaid lahendusi, kuidas pausil olevat trammiliini asendadamiseks bussidega.

Kuidas kõige mugavamalt kesklinnast ja Lasnamäelt Ülemistele saab?

  • Bussiliin nr 15 Estonia – Sõjamäe. Alates 1. septembrist on käigus lisabussid ning sügisene tihedam sõidugraafik: vaata siit.
  • Bussiliin nr 2 Balti Jaam – Mõigu. Lisandunud on peatus Lennujaama juures, kust on Ülemiste City vaid jalutuskäigu kaugusel: vaata siit.
  • Bussiliin nr 7 Seli – Sõjamäe: vaata siit. Bussipeatused Ülemiste Citysse Majaka põik trammipeatusest: Pae – Järvevana – Ülemiste jaam – Dvigatel – Lõõtsa – Valukoja – Kaubajaama. Intervall tipptunnil 3–4 bussi tunnis.
  • Trammid nr 2 Kopli – Suur-Paala ja nr 4 Tondi – Suur Paala alustasid 1. septembril. Sõites trammiga peatusesse Majaka põik, on sealt võimalik istuda ümber bussile nr 7 Seli – Sõjamäe, mis toob Su Ülemistele.

Ülemiste arendajad jätkavad Tallinna linnaga selgitustööd ringbussi lisamiseks trajektoorile Majaka põik – Keevise tänav – Lennujaam – Lõõtsa tänav – Majaka põik, et reisijad saaksid bussidelt ja trammidelt sujuvalt edasi Ülemiste Citysse.

Ootame bussiliikluse parendamise kohta ettepanekuid ka Ülemiste City kogukonnalt. Palun jaga meiega oma kogemust ning aita muuta Ülemiste City paremini ligipääsetavaks ning vasta küsimustikule SIIN.

Viimased uudised

Kõik uudised