Uudised

Heategevuslik kampaania: „Annetame nutiseadmed Ukrainale“

,   2 minutit lugemist

Anna oma nutiseadmele uus elu Ukraina õpetaja, õpilase või haiglatöötaja käes.

Ukrainas on sõja tõttu riigisiseselt ümber asustatud 7,1 miljonit inimest. Pommitabamuse on saanud üle 2600 kooli ning üle 500 haigla. Õpilased jätkavad tundidega veebis, kuid Ukraina haridusministeeriumi hinnangul on ainuüksi koolide jaoks vaja üle 130 000 sülearvuti. Lisaks vajavad haiglad ja kohalikud omavalitsused põhiteenuste töös hoidmiseks seadmeid. Nii suure hulga tehnoloogiliste töövahendite vajaduse tõttu algatas DIGITALEUROPE koostöös Euroopa Komisjoniga elektrooniliste seadmete kogumise kampaania, mida viiakse läbi Ukraina digiministeeriumiga.

Igasse Euroopa Liidu riiki on loodud kogumispunktid, kuhu nii eraisikud kui ka asutused saavad tuua üle jäävaid nutitelefone, tahvel- ja sülearvuteid. Eestis korraldavad kogumist Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) koostöös Ülemiste Cityga. 

ITL-i tegevjuht, DIGITALEUROPE’i juhatuse liige Doris Põld: „Kuigi olud Ukrainas on kehvad, proovitakse siiski eluga jätkata nii palju kui saab. Nii püütakse hoida üleval haridussüsteemi, jätkata tööga omavalitsustes, haiglates. Süle- ja tahvelarvutid ning mobiiltelefonid on vajalikud, et Ukraina rahvas ei jooks ilma ühendusest, mida me oleme tänapäeval harjunud pidama inimõiguseks. Seetõttu liitusime ka Eestis selle algatusega ja loodame, et saame tsiviilelanikke ja neile teenuse pakkujaid aidata.“  

Ursel Velve, Mainor Ülemiste juhatuse esimees: „Ülemiste Citys tegutseb 500 ettevõtet ja 14 000 talenti, kes kasutavad lisandväärtuse loomiseks ja igapäevaseks tööks arvuteid ja muud riistvara. Seadmete füüsiline eluiga on tänapäeval pikem kui nende väärtus ettevõtete jaoks. Seetõttu näeme, et meie kogukonnal on võimekust abivajajatele vajalikke seadmeid anda. Meie linnaku kogukonna ühtsust näitas eelmisel aastal sõja alguses ühine pingutus põgenikele erineval moel appi tulla ja toetust pakkuda.“

Gert Jostov, Technopolis Ülemiste AS juhatuse esimees: „Igasugune abi, mida suudame Ukrainale anda, suurendab tõenäosust, et sõjakoledused meieni ei jõua – nad võitlevad ka meie eest. Ukraina riigi ja rahva igakülgne toetamine on vähim, mida me teha saame. Ukrainlased on tõestanud oma visadust ning leidlikkust ja ma usun, et meie loovutatud tehnikast suudetakse viimane välja võtta.” 

Kogumispunktidesse (Ülemiste City: Öpiku konverentsikeskuse vastuvõtt, Valukoja 8 ja Technopolis Ülemiste, Lõõtsa 2B vastuvõtt) võetakse annetusi vastu argipäeviti kella 9.00–16.30 alates 18. jaanuarist kuni 28. veebruarini 2023.

Lisaks eraisikutele oodatakse üle jäävaid seadmeid ka asutustelt. Kogutud annetuste üleandmine on planeeritud märtsikuusse ning nende Ukrainasse jõudmise eest hoolitseb Euroopa Komisjon.

Lisainfo veebilehelt.

Lisainfo: triin.ploompuu@mainorulemiste.ee

Viimased uudised

Kõik uudised