Roheline linnMõeldes homsele, tegutse täna

Süsinikneutraalne


Me liigume 100% rohelise energia suunas, juhime teadlikult oma ressursse ning jälgime jätkusuutliku arenduse kõrgeimaid standardeid – nii saame oma süsinikujalajälje viia üheskoos miinimumini. Aastaks 2030 plaanime täielikult üle minna keskkonnasõbralikule kaugküttele.

KÕRGEIMAD STANDARDID JÄTKUSUUTLIKUS ARENDUSES

Kõik meie uued arendused kannavad uhkusega LEED sertifikaati Kuld tasemest Platinum tasemeni, mis tähistavad jätkusuutliku arenduse kõrgeimat standardit.

3
LEED Platinum hoonet
9
LEED Kuld hoonet

Liigume autovaba tuleviku suunas

Ülemaailmne linnastumine mõjutab meid kõiki. Linnad kasvavad suuremaks, rahvastik tiheneb ning mobiilsus on saanud linnade puhul peamiseks märksõnaks, millega tegeleda. Keskkond peaks võimaldama nii ühistransporti kui ka kõndimist, nii jalgrattaga sõitmist kui ka auto asemel näiteks tõukerattaga tööle tulemist.

See kõik loob rohelisema, mitmekesisema, põnevama ja inimsõbralikuma linnaruumi. Aastaks 2025 plaanime sõiduautode kasutamist vähendada kuni kaks korda ühe inimese kohta, mis omakorda tähendab, et aastaks 2030 võiksime luua autovaba linnaku südame.

2x
vähem autosid ühe inimese kohta aastaks 2025
2030
autovaba linnaku süda

Andmed ROHELISSE TULEVIKKU

Keskkonnateadlikkuse kasvuga ja nõuetest tulenevate aruandluskohustustega on meie soov tuua täpsed andmed käepäraselt talendile, et toetada võimalikult paljude teekonda keskkonnasõbralikkuse suunas. Selleks oleme loonud veebipõhise keskkonna, kus linnaku talendid saavad tutvuda nende üüripinna tarbitud ressursi- ja linnaku koondandmetega.

ROHELABOR ROHEALGATUSTEKS

Maailmas ühe eesrindlikuma digiriigina püüab Eesti saada ka üheks eesrindlikumaks roheriigiks. Koos Rohetiigri meeskonna ning juhtpartneritega era- ja avalikust sektorist soovime ellu viia rohehüpet, et suurendada meie riigi keskkonnaalast teadlikkust, olla uute ideede ja algatuste katselaboriks, panna alus rohemajandusele ning olla veduriks ühiskonnas toimuvatele muutustele.


Valmis roheliseks koostööks?


Mati Fjodorov
Ülemiste City Rohevaldkonna arendusjuht
+372 5303 3009
mati.fjodorov@mainor.ee