MeistTULEVIKULINN, KUS ÕNNESTUDA

ülemiste city on
TulevikuLinn, kus
talendid saavad
areneda, ennast
teostada ja
õnnestuda.

2005. aastal alustas Ülo Pärnits ühe põneva projektiga, mille nimeks sai Ülemiste City – ambitsioon luua intellektuaalne keskkond tegusatele noortele Eesti talentidele, kes ei peaks kodumaalt lahkuma, vaid saaksid siit maailma muutvaid tegusid korda saata. Olla targa äri linn ning veduriks Eesti majandusele. Tänaseks on sellest visioonist kasvanud tulevikuhõnguline linnakeskkond, kus töötab-, õpib- ja elab üle 73 eri rahvusest 17 000 talenti.

Ülemiste Citys tegutseb pea 500 ettevõtet, mis teenivad tänaseks kogukäivet enam kui 2 miljardit eurot aastas. Äriettevõtete tööjõumaksude laekumise poolest on Ülemiste City panus Eesti majandusse

Tallinna ja Tartu järel kolmandal kohal. Siia on koondunud Eesti IT-ettevõtete koorekiht, kes ekspordivad kolmveerand oma toodangust, mis on ülejäänud Eestiga võrreldes poole rohkem ja moodustab tervelt 1/3 kogu Eesti IT-sektori ekspordist.

Järgneva 5 aastaga on see mitmekesine kogukond pea kahekordistumas. Keskkond, mis algselt sai loodud Eesti noortele ja tegusatele talentidele, meelitab nüüd siia talente ja ambitsioonikaid ettevõtteid igast maailma nurgast, et üheskoos uudishimulikult astuda põnevamasse homsesse. Kohta, mis tõenäoliselt on atraktiivseim talendikeskkond terves maailmas.

Üks omanik suurel territooriumil

36 ha pindala, 167 000 m2 arendatavat pinda

Rahvusvahelise logistikakeskuse osa

1 min kaugusel lennujaamast.
1 min tulevasest RB reisiterminalist.

Tarkade ettevõtete kogukond

500 tarka ettevõtet

Koostöö hariduse ja teadusega

20+ ülikooliga koostöö

LINNAKUT ARENDAVAD

Visioon

Ülemiste City on tuntud, tunnustatud ja ihaldatud parim äri-, elu- ja õppimiskeskkond talentidele – tarkadele spetsialistidele, juhtidele ja ettevõtetele, kes mõjutavad oma tegevusega (maailma) majandust.

Missioon

Rahvusvahelise haardega atraktiivse teadmispõhise töö-, arengu- ja elukeskkonna arendamine, mis suurendaks inimeste ja ettevõtete konkurentsivõimet maailmas, tooks talendid koju end realiseerima ning inspireeriks uute ärimudelite teket.

5 STRATEEGILIST EESMÄRKI

Targa äri linnak
24/7 linnak
Kiiret kasvu toetav linnak
Roheline, mitmekülgne keskkond
Rahvusvahelise liiklussõlme osa

HEAD TAVAD MEIE KOGUKONNAS

Iga talendi heaolu ja areng meie kogukonnas on kõige olulisemal kohal. Selleks oleme kõigi linnaku teenusepakkujatega kokku leppinud põhimõtted ja standardid, mille alusel üheskoos saaksime luua kõigile parima kesk- ja kogukonna.

KÕIK SÜNDIS IDEEST…

…ühe 70-le läheneva mehe peas, kes start-up‘liku hingestatusega unistas ühest intellektuaalsest keskkonnast tegusatele noortele Eesti talentidele, kes ei peaks kodumaalt lahkuma, vaid saaksid siit maailma muutvaid tegusid korda saata. Luua targa äri linn, mis oleks veduriks Eesti majandusele.

Vaata ka

Ülo Pärnitsa stipendium

Tahmasest raudtee tsehhist Tulevikulinnaks

1897

Tsarskoje Selo palees Peterburi lähistel allkirjastab Venemaa viimane keiser Nikolai II aktsiaselts Dvigatel põhikirja. Tallinna külje alla hakatakse rajama Eesti suurimat raudteetööstust. Tehas saab endale jõulist edasiliikumist tähistava nime – Dvigatel tähendab vene keeles mootorit.

1899

Käivitub Eesti üks suurimaid tehaseid. Dvigateli tsehhidest veerevad välja tuhanded vagunid ja suunduvad Venemaa avarustesse.

1931

Iseseisvas Eesti Vabariigis kahaneb tehase tootmine drastiliselt, ettevõte läheb pankrotti ja riigi omandusse. Välja renditud pindadel hakatakse tootma lennukeid ja tehase kõrvale kujuneb tolle aja Ida-Euroopa tihedaima liiklusega lennujaam.

1950

Rakendatakse tehas uue kommunikstikku ühiskonna ülesehitamisse. Mujalt Nõukogude Liidust tuuakse siia tuhandeid töölisi, kelle tarbeks rajatakse oma elurajooonid, koolid, lasteaiad, polikliinik, kultuurimaja ja palju muud. Salastamise eesmärgil kannab tehas nime Postkast nr 130.

1980

Külma sõja ajal toodetakse tehases eksperimentaalseid tehnoloogilisi seadmeid Nõukogude sõjaväele ja kosmosetööstusele. 

1991

Nõukogude Liit variseb kokku ja tehas kaotab kogu oma turupotensiaali. Riiklik aktsiaselts Dvigatel erastatakse mõned aastad hiljem Mainor AS-i poolt. 

2005

Mainori juhtfiguuri ja visionääri Ülo Pärnitsa eestvedamisel sünnib idee luua Dvigateli varemetele targa äri linn ning anda tõuge Eesti ühiskonna ja majanduse arengule. Alguse saab Ülemiste City. 

2010

Ülemiste City arendamisega liitub Technopolis Plc. Ülemiste City saab osaks Põhja- ja Baltimaade suurimast ärilinnakute võrgustikust.

2020

Ülemiste City on kasvanud Baltimaade suurimaks ärilinnakuks. Räämas tehasekompleksist on saanud mitmekülgne, teenustega rikastatud ja kiiresti arenev linnak, millele annavad väärtuse üle 14 000 inimese, kes siin igapäevaselt töötavad, õpivad ja elavad. 

2025

Ülemiste City on kasvanud ööpäevaringselt toimivaks multifunktsionaalseks tulevikulinnaks, kus elab, õpib ja töötab üle 20 000 inimese. See on rahvusvaheline tarkade ettevõtete ja talentide kogukond, kust tõusevad lendu uued julged ideed, mis mõjutavad meie kõigi igapäevaelu kui majanduse toimimist üle maailma.