Uudised

Alma Tominga nimeline büroohoone sai LEED GOLD sertifikaadi

,   < 1 minuti lugemist

Rahvusvaheliselt tuntud LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikaadiga tunnustatakse hooneid, mille projekteerimisel, ehitamisel ja kasutamisel järgitakse keskkonnasäästu ja säästva arengu põhimõtteid.

Alma Tominga nimeline büroohoone jätkab linnaku senist traditsiooni tagada igale uuele büroohoonele LEED sertifikaat, luues spetsiaalseid nõudeid arvesse võttes hoolika projekteerimise ja ehitusprotsessi juures keskkonnasõbralikuma ja energiasäästlikuma hoone. Üle 20 000 ruutmeetri suuruse maja peaprojekteerija on arhitektuuribüroo PLUSS ning ehitajad Nordeconi ja NOBE meeskonnad.

„Alma Tominga hoone on moodsa töökeskkonna uus standard, millest võiks kujuneda tuleviku arenduste mõõdupuu,“ ütleb PLUSS arhitekt Gunnar Kurusk ning projekteerimise juht Mihkel Ehrpas lisas, et „LEED nõuetele vastavuse tõendusdokumentatsiooni vormistamine oli küll töömahukas, kuid valmistas rõõmu kui selgus, et planeeritud lahendused osutusid ka LEED-i kontekstis õigeteks lahendusteks.“

„Alma Tominga rohemaja ehitus avas meile suurapärase võimaluse luua tänapäevast büroohoonet, kus oli esikohale asetatud keskkonnasäästlikud lahendused. Püstitatud LEED sertifikaadi eesmärk andis meile tõuke mõelda veelgi loovamalt, kuidas leida loodussäästlikumaid lahendusi nii ehitustööde ettevalmistamise, teostamise kui ka materjalide valiku juures,“ sõnas NOBE ehituse projektijuht Priit Nigols.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised