Uudised

Ülemiste City uus hariduskompleks sai nurgakivi

,   2 minutit lugemist

Koos tulevikutalentidega asetati nurgakivi Ülemiste City uuele hariduskompleksile, kus esimese etapi valmimisel alustab 2025. aasta alguses tööd Tallinna Rahvusvaheline Kool ning avatakse Ülemiste kogukonnahoone. Tegemist on suurima eraalgatusliku haridusprojektiga Eestis.

„Ülemiste City on kasvanud kiiresti tänu haritud tippspetsialistidele ja avatud mõtlemisele, mis on linnakust loonud rahvusvaheliselt tuntud tehnoloogia- ja ärikeskuse. Tark linn ei saa kunagi valmis, võimalusi edasi areneda on piiramatult – seetõttu ei tohiks oma piiranguid seada ka hariduskohtade vähesus meie lisanduvatele rahvusvaheliste spetsialistide peredele,“ lausus Ülemiste Cityt arendava Mainor ASi juhatuse esimees Kadi Pärnits. „Mainor on väärtustanud haridust ning eraharidusse panustanud juba aastakümneid ning seetõttu on suurinvesteering Ülemiste uude hariduskompleksi tegelikult asjade loomulik käik. Uude kooli- ja lasteaiahoonesse on oodatud igas vanuses lapsed – alates väga väikestest lasteaia- ja lastehoiulastest, samuti eelkoolilastest kuni 18-aastaste gümnasistideni välja. Uus loodav keskkond tuleb nii õppimist kui liikumist toetav ja on rohelisusega ümbritsetud.“

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul hakati Ülemiste linnaku uue hariduskompleksi rajamiseks plaane pidama juba 2018. aastal, et jõuda ühiselt arusaamiseni, millist koolihoonet ootavad lapsed, lapsevanemad, õpetajad ja kogu Ülemiste kogukond. „Täna oleme pärast pikka koostööd ja pingutust meie jaoks väga olulisel sündmusel. Eesti majandus kasvab ainult siis, kui saame välistalente siia tuua ja seetõttu on rahvusvahelise kooli olemasolu väga oluline. Uus haridustempel saab nurgakivi ja üheskoos ehitaja Nordecon Betooniga usume, et anname uue koolihoone meie noorimatele talentidele üle 2025. aasta jaanuaris. Kuid sellest ei saa ainult koolihoone. See toob linnakusse juurde sportimise, liikumise ja mängimise võimalusi, laiendab oluliselt meie roheala, kuhu loodame koos kogukonnaga luua kogukonna aia,“ märkis Ursel Velve.

Et Ülemiste Citysse on tööle asunud üha enam rahvusvahelisi talente, on huvi ja vajadus ka rahvusvahelise hariduse järele viimastel aastatel kasvutrendi näidanud. Tallinna Rahvusvahelise Kooli direktor Olavi Otepalu kinnitas, et Eestisse saabuvate perede jaoks on IB-õppel haridus atraktiivne ja mugav. „IB-haridus võimaldab hiljem haridusteed sujuvalt kõikjal maailmas jätkata ning on ülikoolidesse sisseastumisel märkimisväärne argument ja lisaväärtus. Meie kooli on oodatud õppima ka Eestisse naasevad rahvusvahelist karjääri teinud talentide lapsed, kui pered soovivad jätkata rahvusvahelise hariduse suunda,“ lisas ta.

Ülemiste hariduskompleksi algse projekti muudatusega kaasnenud uue ehitushanke võitis tänavu suvel NOBE, kes rajab esimeses etapis aadressile Valukoja 9 ligemale 6000 ruutmeetrise brutopinnaga Tallinna Rahvusvahelise Kooli hooneosa ja Ülemiste kogukonnahoone. Ehitustööde kogumaksumuseks on ligikaudu 11,5 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Linnakus asuvad praegu Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Rahvusvaheline Kool lasteaiateenusest kuni gümnaasiumini, Emili kool ja Kalli-kalli lasteaed, kuid seoses planeeritava Rail Baltica terminali ehitusega seniste haridushoonete asemele ja kasvava vajadusega haridusteenuste järele ehitatakse uus hariduskompleks keset Ülemiste linnakut.

Ülemiste hariduskvartali projekti arhitektuurilise lahenduse autor on 3+1 Arhitektid ning välisruumi kujundasid TajuRuum maastikuarhitektid.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised