ulemiste city

Uudised

Ülemiste terviselinnaku uus Tervisemaja sai nurgakivi

,   3 minutit lugemist

Ülemiste City laiendab veelgi linnaku terviseklastrit ning tervishoiuteenuste valikut uue Tervisemajaga. Kolmapäeval asetati Sepapaja 12 aadressile aasta pärast valmivale ning 20 miljonit eurot maksvale hoonele pidulikult nurgakivi.

„Uue Tervisemaja valmimisega saab Ülemiste terviselinnakust Eesti kõige terviklikum erakapitali baasil arendatud tervisekompleks, mis toob kokku tipptasemel ennetava ravi, diagnostika, kirurgia ja eriarstiabi,“ lausus Mainor Ülemiste nõukogu liige Sten Pärnits.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul toodi esimese tervisemaja arendusega linnakusse kauaoodatud perearsti teenus ning terviseklastri laiendusega lisandub terve hulk perearste toetavaid teenuseid. „Lisaks uuele hoonele valmib linnakus pargiala, mis võimaldab väljas liikuda ja aega veeta ning seeläbi saame julgustada inimesi veelgi rohkem oma füüsilisele tervisele tähelepanu pöörama. Tervisemaja laiendus on linnaku arenduses samm edasi 15-minuti linna loomisel, kus teenused on inimestele mugavalt ja kiirelt kättesaadavad,“ märkis ta.

„Activate 100 programmi käigus selgus, et 80% linnaku pealtnäha tervetel töötajatel on verenäitajad ja pea pooltel kehaanalüüsid referentsväärtustest väljas. Seetõttu tunneme keskkonnana ja teenuste arendajana olulist vastutust pakkuda suuremat valikut inimeste tervist toetavaid teenused,“ tõdes Ursel Velve. „Samuti annab tugev terviseklaster võimaluse Eesti terviseteenuste ekspordile, kuna asume mobiilsuskeskuses, kuhu on nii lennuki, ühistranspordi, rattaga ning tulevikus ka Rail Baltica rongidega mugav ligi pääseda.“

„Aeg on väärtuslik ning seda on meil kõigil võrdselt 24 tundi ööpäevas. Küsimus on, kuidas ja milleks seda kõige efektiivsemalt kasutada. Uue tervisemaja lisandumine Ülemiste linnakusse on väga hea uudis. Tervisemaja on linnaku südames ning igast kontorist jõuab vaevata 10 minutiga kohale. Tervitatav on ka sinna planeeritav lai tervishoiuteenuste valik. Mugav nii töötajale kui tööandjale, kõik säästavad aega ja inimesel on lihtne oma tervisel silm peal hoida. Meie töötajatel on motivatsioonipaketist võimalik valida tervisekindlustus, seega saab ka kindlustuse toel oma terviseprotseduurid broneerida ning need uues majas ära teha,“sõnasärilinnakus tegutseva termopuidu tootja Thermory personalijuht Katri Jürine.

Aasta pärast valmiva Tervisemaja suurim rentnik on Tartu Ülikooli Kliinikum. „Täna pakub Kliinikum Tallinnas teenuseid mitmetel erialadel linna erinevates asukohtades. Ülemiste Tervisemajas on hea võimalus koondada tervishoiuteenused ühte asukohta, pakkudes nii patsientidele kui töötajatele mugavat asukohta ning kaasaegseid olmetingimusi,“ lausus Kliinikumi äriarendus- ja haldusjuht Johann Sulling. 2024. aastal avatavasse Tervisemajja viiakse üle Kliinikumi meestekliiniku, geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku ning spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku vastuvõtud.

Lisaks Tartu Ülikooli Kliinikumile hakkavad uues Tervisemajas tegutsema Niine Nahakliinik, SYNLAB, BENU Apteek, MediPunkt, Dr Tomson Perearstikeskus, Perekliinik, Health Tests, Linna Grupp, Reio Vilipuu Taastusravikliinik, PSI Laste ja noorukite psühhiaatria keskus ning Ülemiste Psühhiaatriakeskus. Tänavu avati Ülemiste City Alma Tominga majas ka Ülemiste Kirurgiakliinik.

Ülemiste City uue Tervisemaja puhul on tegemist 7-korruselise lamekatusega monoliitbetoonist ehitisega, mille suletud netopinnaks on 9450 m2. Hoone energiamärgis vastab A-klassile, mida aitab tagada hoone katusele projekteeritud päikesepaneelide park. Välisruumi kujunduses on tähelepanu pööratud keskkonnasäästlikkusele ja elurikkusele. Haljastuse tarbeks kogutakse ja kasutatakse sademevett.  

Tervisemaja teine hoone on projekteeritud koostöös What If OÜ-ga, hoone arhitektuurse lahenduse on koostanud Apex Arhitektuuribüroo OÜ, sisearhitektuuri Studio Argus OÜ ning maastikuarhitektuurse lahenduse Tajuruum OÜ. Ehituse peatöövõtjaks on OÜ Fund Ehitus ning rahastajaks SEB ja Luminori pankade sündikaat. 

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised