Uudised

Ülemiste City viib kõik büroo-hooned tehisintellektipõhisele energiajuhtimisele

,   2 minutit lugemist

Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste AS ning tehnoloogiettevõtte R8 Technologies vahel sõlmitud lepingu kohaselt laieneb tehisintellektipõhine energiajuhtimine kõikidele Mainor Ülemiste hallatavatele ärihoonetele, tuues kaasa olulise energiasäästu kokku ligemale 78 000 ruutmeetril kontoripindadel.

„Tänapäevaste hoonete juures on juba rajamishetkel energiatõhusus ning maksimaalne jätkusuutlikkus iseenesest mõistetavad eesmärgid, mida on rakendatud aastaid. Rohkemgi veel – tegemist on igapäevase standardiga. Näiteks viimati Ülemiste Citys valminud Alma Tominga maja on projekteeritud ja ehitatud vastavalt energia- ja keskkonnasäästlikkuse LEED-kuldsertifikaadi nõuetele, roheenergiat kasutavale hoonele on samuti paigaldatud päikesepaneelid ning kasutatakse kaugkütte- ja jahutuse süsteemi. Üürnikudki eeldavad, et neile pakutavad büroopinnad on ressursse säästvad,“ selgitas Mainor Ülemiste ASi juhatuse esimees Ursel Velve.

Ursel Velve sõnul on R8 ennetavalt reageerival digitaalsel energiajuhtimise süsteemil oluline roll ärihoonetes keskkonnasäästlike lahenduste saavutamisel, mis aitab samas ärilinnaku arendajal ka energiakulusid kokku hoida. Näiteks aitas digitaalne operaator eelmisel aastal kokkuvõttes säästa enam kui 194 500 eurot.

„Seetõttu laiendasime R8 tehisintellektipõhist energiajuhtimist kõikidele Mainor Ülemiste ärihoonetele – praegu on digitaalne operaator tegutsemas juba kahel objektil kogupinnaga 40 000 ruutmeetrit, millele lisandub peagi veel kolm hoonet, kus on kontoripinda kokku 38 000 ruutmeetrit,“ ütles Ursel Velve. „R8 Technologies lahendus võimaldab meil korjata ja süstematiseerida tarbimisega seotud andmeid ning andmetest lähtuvalt teha ka tuleviku hoonete projekteerimise ja ehituse osas otsuseid.“

R8 Technologiese tegevjuht Siim Täkker lausus, et ettevõtte ärihoonete intelligentse energia- ja sisekliimajuhtimise tarkvara eesmärk on saavutada soovitud sisekliima minimaalsete kuludega. „Tegemist on kliendile loodud tööriistaga, et hoone töötaks efektiivselt ning automaatse andmetöötlusega kasutataks ära kõik endas peituvad võimalused. Lahenduse kasutusele võtmine on lihtne, kiire ja ei vaja üldjuhtudel täiendavaid investeeringuid,“ lisas ta.

Mainor Ülemiste ja R8 Tehnologies omavad juba varasemast kokkupuutepunkti tehnoloogiaalase koostöö vallas, kui Ülo Pärnitsa stipendiumi pälvinud töö raames kasutati nutikaid energialahendusi hoonete sisekliima parandamiseks.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised