linnak ja kogukond, mis toetab sinu terviseteekonda

Ülemiste City tervisemudel

Koostöös Tartu Ülikooli ja teiste partneritega arendasime 2020. aastal tervisemudelit, mida järgides kujuneb Ülemiste linnakust süsteem, mis hoiab ning arendab linnakus töötavate ja elavate inimeste tervist. Ülemiste City 3×3 tervisemudel on kui linnaku tuksuv süda, sest talentide hea sotsiaalne, füüsiline ja vaimne tervis on suurepäraste ideede, õnnestumiste ning arengu alus. Kuid nagu teada, siis tervise eest hoolt kandmine on kestev protsess, harjumuste parandamine peab küll algama talendist endast, aga meie kogukonnana ja linnaku arendajatena toetame muutuste sündimist.

Usume ja panustame pidevalt terviseedendusse, täiustades terviseteenuseid, rajades linnakusse füüsilist tervist toetavaid atraktsioone, kasvatades kogukonnatunnet, kutsudes kogukonda osalema eri väljakutsetes ning arendades linnakut silmas pidades vaimset, sotsiaalset ja füüsilist tervist.

30 miljonit

investeeritud terviseedendusse 2020–2023

2 Tervisemaja

tipptasemel teenustega järgmine Tervisemaja valmib 2024

25

terviseteenust

250+

tervisespetsialisti

Töökeskkond (sotsiaalsed suhted, diskrimineerimise vähendamine, tervisepaketid jne)

Linnaku üldine keskkond (võimalused, terviseteenused, füüsiline keskkond, liikumisega seotud otsused jne)

Enesejuhtimine, teadlik tervisekäitumine (sport, sõltuvuste vältimine, teadlikud terviseotsused, stressi maandamine jne)

Avasta, kuidas saad enda tervist hoida ja parandada

MUUTUSTE
JUHTIMINE
FÜÜSILINE
TERVIS
VAIMNE
TERVIS
SOTSIAALNE
TERVIS

TERVIS ON EDASIVIIV JÕUD

2021. aasta sügisel tehtud Ülemiste linnakus töötavate inimeste küsitlusest selgus, et nad hindavad oma tervist heaks. Paraku kogeb siiski suur hulk (40%) linnaku inimestest igapäevaseid tervisekaebusi ning päevas veedab ekraanide ees 4 inimesest 5 rohkem kui 5 tundi, mistõttu oleme oma kogukonna tervise rohkem kui kunagi varem fookusesse võtnud.

60%

linnaku inimestest leiab, et nende tervis on üsna või väga hea

62%

linnaku inimestest on väga seltsivad

85%

linnaku töötajatest tunneb tööpäeval hooseisundi kogemust

60%

magab öö jooksul ka rohkem kui 7 tundi

4000+

rattasõitu tööle Bike2Work väljakutsetes kokku

22%

linnaku töötajatest on füüsiliselt aktiivne vähemalt viiel päeval nädalas

B2B TERVISETEENUSTE PAKKUMISED

B2B platvormilt leiab headel tingimustel pakkumisi, millega parendada motivatsioonipaketti või pakkuda töötajatele lisaväärtust, kasutades linnaku ettevõtete terviseteenuseid.

KUULA ENDA TERVIST

Ülemiste City terviseuuringu (Tartu Ülikool 2021) järgi tegeleb päevas rohkem kui tunni enesetäiendamisega 30% töötajatest. Taskuhäälingud, videod ja koolitusampsud on selleks suurepärane viis, et mugavalt ning kiirelt teadmisi koguda.

eneken_titov

Valmis edendama 16000 talendi tervist?


Eneken Titov

Mainor ASi juhatuse liige
+372 509 4723
eneken.titov@mainor.ee