Uudised

Ülemiste City lülitab kogu linnaku ümber rohelisele energiale

,   2 minutit lugemist

Tänasel Ülemiste City kogukonnapäeval teatasid Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak ja Technopolis Ülemiste juht Gert Jostov, et terve linnak läheb alates oktoobrist üle rohelisele energiale. Võttes aluseks linnaku aastast tarbimist, vähendatakse ökoloogilist jalajälge ligi 5000 pere aastatarbimise võrra.

Kiirelt kasvavas Ülemiste Citys elab, õpib ja töötab ligi 12 000 inimest ning tegutseb pea 500 ettevõtet. Kui täna kasutatakse rohelist energiat umbes 5 protsendi jagu, siis järgmisest kuust saab see olema 100 protsenti.

Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak lausus, et juba varasemast on linnakus hakatud välja töötama aastatepikkust strateegiat, mis aitaks linnakust teha täisväärtusliku keskkonna nii elamiseks kui ka töötamiseks. Selle fookuses on ka puhtam ja tervislikum ümbruskond.

Created with RNI Films app. Preset ‘Kodachrome 50’s’

“Keskkonnasõbralike eesmärkide püstitamisel on Ülemiste City liitunud Rohetiigri pilootprogrammiga, mille soov on suurendada keskkonnateadlikkust ja panna alus tasakaalus majandusele, nii nagu Tiigrihüpe käivitas tehnoloogiasektori arengu ning muutis Eesti üheks eesrindlikumaks digiriigiks maailmas. Ka meie soov Ülemiste Citys on pakkuda siinsetele rahvusvahelistele talentidele parimat võimalikku keskkonda, kus tegutsedes saab igaüks anda oma panuse paremasse tulevikku,” ütles ta.

Technopolis Ülemiste juhi Gert Jostovi sõnul on terve Tallinna linn seadnud eesmärgiks võtta loodussõbralikum kurss, kandideerides 2022. aasta rohepealinnaks. “Kui tahame, et linn oleks jätkusuutlik aastakümnete pärast, tuleb teha selleks otsustavaid samme juba täna. Usun, et Ülemiste City saab olla heaks eeskujuks ning julgustada teisigi piirkondi looduse ja elanike heaolu nimel kaaluma alternatiivseid energialahendusi,” märkis ta.

Täna varustavad linnakut elektriga Elektrum ja Eesti Energia. Eesti Energia müügi ja kliendikogemuse direktor Indrek Randveer ütles, et taastuvenergia valimine on üks lihtsamaid keskkonnasõbralikke muudatusi, millega vähendada ettevõtte ökoloogilist jalajälge. Rohelise energia tootmiseks kasutatakse 100% taastuvaid energiaallikaid, peamiselt päikese-, tuule- ja hüdroenergiat.

„Puhtam elukeskkond on meie kõigi soov. Meil on hea meel näha, et Eesti Energia kliendid teevad üha teadlikumaid valikuid – juba iga teine uus klient valib rohelise energia ja aitab nii taastuvenergia arengu kiirendamisele kaasa. Rõõm on näha, et rohelise energia kasuks otsustab ka üha rohkem suuri elektritarbijad. Ülemiste City näol on tegu eesrindliku ja vastutustundliku kogukonnaga, mis on eeskujuks kogu Eestile,“ sõnas ta.

Täna toimunud Ülemiste City kogukonnapäeval tutvustati lisaks rohelisemale tulevikule ka maailma esimese isesõitva ühistranspordi pilootprojekti FABULOUS tulemusi, Robotexiga koostöös tehisintellektil põhinevat majajuhi väljakutset, ainulaadset koostööd Tartu Ülikooliga talendimudeli loomiseks ja Baltikumi esimest tervisetehnoloogia ärikiirendit Health Founders, mis asub värskelt avatud Ülemiste Tervisemajas.

Created with RNI Films app. Preset ‘Kodachrome 50’s’

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised