Uudised

Selgusid Tallinna selle aasta parimad ettevõtlusteod

,   3 minutit lugemist

“Tallinna ettevõtted on südikad, uuendusmeelsed ja koostöövalmid ning kui vaja, siis leitakse nupukaid viise, kuidas raske aeg üle elada ja enda kasuks pöörata,” tunnustas abilinnapea Aivar Riisalu kõiki nominente.

Selgusid Tallinna selle aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtetevaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, vastutustundlik ettevõte ja tulevikuidee.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on 2020. aasta esitanud kogu ettevõtlusmaastikule parajalt väljakutseid ja pannud nii mõnegi organisatsiooni keerulisesse seisu. “Seda enam on hea meel näha, kuidas piirangud on käivitanud loovuse ning pannud ettevõtted tegutsema ja uusi lahendusi otsima. Auhinnaväärilise koha pälvisid väga erinevad organisatsioonid, mille seas leidus nii vanu tegijaid kui ka uusi iduettevõtteid, väärikaid teadusasutusi ja globaalse haardega ettevõtteid,” rääkis ta.

Selle aasta Tallinna ettevõtlusauhindade võitjad:

Arendusprojekt 2020: Lurichi maja, arendaja Mainor Ülemiste AS

Tegemist on arendusega, mis toob Balti- ja Põhjamaade suurimasse targa äri linnakusse ka esimesed targad kodud. Lurichi maja koosneb 13-korruselisest kortertornist, 8-korruselisest bürootornist ja neid toetavast madalamast osast. Maja pindala on kokku 41 tuhat ruutmeetrit ja ehituse kogumaksumus oli 31 miljonit eurot. Kogu arendus paistab silma innovaatiliste lahenduste poolest – näiteks saab avada uksi ja tellida teenuseid soovi korral kasvõi nahaaluse kiibi abil.

Koostööprojekt 2020: Global Virtual Solutions, projekti peamised partnerid Marketing Communication Alliance OÜ, SA Tallinna Kultuurikatel ja Eventech OÜ

See on mitme ettevõtte koostöös valminud terviklik ning turvaline hübriid- ja virtuaalürituste lahendus. Global Virtual Solutions on ainulaadne viis tuua kokku esinejad ja osalejad üle kogu maailma tingimustes, kus inimeste liikumine on piiratud ning otsekontakt keelatud. Projekt pakub virtuaalturistile terviklikku teenust küberturvalisusest kuni võrguinseneeriani, võimaldades luua meeldejäävaid ja ainulaadseid sündmuseid, mis köidavad ja mõjuvad realistlikult.

Särav startija 2020: SRINI OÜ

Srini OÜ on keerulistele tarkvara erilahendustele keskendunud arendusettevõte. Hoolimata väiksusest, konkureerib ettevõte kõrgeimal tasemel suurte ja tunnustatud tegijate kõrval. Ettevõtte visioon on luua õhuke ning juhtide- ja bürokraatiavaba organisatsioon, mis võimaldab maksta töötajatele väärilist tasu. 30% kasumist jaotatakse kõigi töötajate vahel, tõstes seeläbi organisatsiooni töötajates omanikutunnet.

Turismitegu 2020: muuseum-külastuskeskus Paks Margareeta, esitaja Sihtasutus Eesti Meremuuseum

Eesti Meremuuseumi uus ekspositsioon Paksus Margareetas eristub kutsuva ülesehituse ja moodsate esitlusviiside poolest. Renoveeritud ajalooline 500 aasta vanune suurtükitorn ja selle abihooned moodustavad tervikliku muuseumi-külastuskeskuse, mille tähteksponaat on maailmas unikaalne 700-aastane koge. UNESCO maailmapärandisse kuuluva Tallinna vanalinna ühe ainulaadsema objekti, Paksu Margareeta hoonekompleksi tegelik potentsiaal olulise maamärgina tuleb linnapildis selgelt esile.

Vastutustundlik ettevõtja 2020: Leib Restoran OÜ

Restoran Leib toob ausad maitsed talust taldrikule ja on tänapäevase Eesti köögi eestvedaja. Leiva eesotsas on kokk Janno Lepik ja sommeljee Kristjan Peäske, kes panustavad iga päev ka kogu restoranisektori arengusse. Peale põhitegevuse toetavad nad heategevuslikke algatusi, nagu SOS Lasteküla, ja on SA Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu püsiannetajad. Erilist tunnustust väärib Kristjan Peäske algatatud projekt “Lapsed söönuks”, mis on kolme aastaga kogunud Toidupanga toetuseks 100 000 eurot.

Tulevikulahendus 2020: metallist päikesekatus, Roofit Solar Energy OÜ

Roofit Solar Energy OÜ on välja arendanud elektrit tootvad monokristalsed päikeseelemendid, mis on nutikalt integreeritud traditsioonilise katusematerjali sisse. Tõhus ja tugev keskkonnasäästlik katusekattematerjal on materjaliteaduse ning innovatsiooni tulemus, mis muudab päikeseenergia inimestele kättesaadavamaks. Ettevõttes töötab 13 töötajat.

Peale seitsme põhikategooria anti ettevõtluspäeval koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele.

Rakenduslike teadustööde eriauhinna pälvisid:

Parim teadustöö Tallinna Tehnikaülikoolis: Robotlaev NYMO, uurimustöö koosseisus Heigo Mõlder, Tanel Jalakas, Indrek Roasto, Taavi Möller.

Parim teadustöö Tallinna Ülikoolis: C-vitamiini seerumi retseptiarendus, teadustöö täitjad Rando Tuvikene, Mari-Liis Leinus, Heidi Lees.

Parim teadustöö Eesti Kunstiakadeemias: teenuseplatvorm BioTa ehk kohaloome biofiilses Tallinnas, teadustöö autor Triin Jürgens.

Parim teadustöö Eesti Rakenduskõrgkoolides: Veskiposti arenduse 6 kv elektrivõrgu projekt, teadustöö autor Vaido Sooäär.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised