Uudised

ResQ-Club rakendus aitab lihtsalt raha säästa ja toitu päästa

,   2 minutit lugemist

Ülemiste Citys alustas toidu päästmise rakendus ResQ Club, mille eesmärk on toidu raiskamise vähendamine.

ResQ Club on mobiiliäpp, mis teeb inimestele lihtsalt ja soodsalt kättesaadavaks lähedal asuvate restoranide, kohvikute, toidupoodide ja hulgimüüjate toidu, mis muidu läheks ära viskamisele.

Keskkonnaministeeriumi eelmisel aastal tellitud uuringu kohaselt tekib Eestis aastas 167 000 tonni toidujäätmeid. Umbes poole sellest moodustab raisku läinud toit. Kui toidujäätmed oleks riik, oleks see Hiina ja Ameerika Ühendriikide järel suuruselt kolmas kasvuhoonegaaside tekitaja. Lisaks suurele keskkonnakoormusele läheb toitu ära visates raisku ka terve hulk juba kasutatud ressurse – haritav maa, vesi, energia, tööjõud ja transport. ResQ Club on loodud, et tuua toiduraiskamisse olulist leevendust.

ResQ Club’ga leiad soodsa hinnaga eine õhtusöögiks või kerge vahepala lõunaks. ResQ äppi kasutamine on kiire ja mugav ning iga päästmisega teete head ka meie loodusele! Ülemiste Citys on kaks R-Kioski mugavuspoodi ja Restoran Mona ResQ Club’iga juba liitunud, ning teisedki kestlikult mõtlevad söögikohad on lisandumas! 

R-Kiosk võtab toiduraiskamise vähendamist väga tõsiselt – siinsetest poodidest leiad Rohetiigri üleskutsega “Hoiame head toitu” spetsiaalse allahindlusega toidu, mlle säilivuskuupäev on lähenemas. Need võikud, tervislikud salatid, saiakesed või pastad on endiselt maitsvad ja kvaliteetsed, lihtsalt soodsamad. ResQ-Clubiga on Sul lihtne neid kohe äpist osta ning siis lihtsalt poest läbi minna. Sina säästad mugavalt raha ja R-Kiosk ei pea head toitu ära viskama. Senine kogemus on näidanud, et soodsalt toidu ostmine ja seeläbi toidu raiskamise vähendamine sobivad väga hästi kokku ning Eesti inimene on mõlemast huvitatud. 

Kuidas ResQ Club toimib?

  • Lae alla ResQ Club rakendus.
  • Leia kaardilt enda läheduses parimad pakkumised.
  • Telli toit ja maksa selle eest otse rakenduses.
  • Too valitud toit pakkuja juurest rakenduses märgitud ajavahemikus.
  • Naudi oma einet ja tunne rõõmu, et oled andnud oma panuse toidu säästmisel

Laadi äpp alla ja vaata enda läheduses olevaid pakkumisi: https://app.resq.club/ulemiste 

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised