Uudised

Loobume ühekordsetest pakenditest ja liitume Ringo pakendiringlussüsteemiga

,   4 minutit lugemist

Ainuüksi meie linnakus toodetakse aaastas keskmiselt 200 000 ühekordset pakendit aastas – see on ca. 13-korruselise maja jagu prügi. Sellest tingituna oleme võtnud endale ambitsioonika eesmärgi – kaotada linnakust ära kõik ühekordsed söögi- ja jooginõud. Esimesed sammud pakendiringluse maailmas tegime koos Ringo tiimiga 15. juunil toimunud Kogukonnapäeval, kus meie linnaku talentidel oli võimalus tutvuda pakendiringluse kontseptsiooniga. Tänaseks on linnakusse tekkinud tihedaim, 38 tagastuskastiga Ringo tagastusvõrgustik Eestis, mis pakub kasutajamugavust ja võimalust teha keskkonnasäästlik valik ning mis laieneb iga uue ärihoone lisandumisega.

Kuidas toimub linnakus üleminek ühekordsetelt söögi- ja jooginõudelt Ringo korduvkasutatavatele pakenditele?

Oma ambitsioonikale eesmärgile, kaotada linnakust ära kõik ühekordsed söögi- ja jooginõud, oleme pannud ka ambitsioonika tähtaja – septembri lõpp. Teame, et iga muutusega harjumine võtab aega ning harjumist. Seetõttu soovime teha selle protsessi kõigi meie linnaku inimeste jaoks võimalikult lihtsaks ning mugavaks. Plaanime terve juuli ning augusti jooksul jagada kõigile soovijatele väärt infot Ringo pakendiringluse ning tagastuse osas nii meie sotsiaalmeedia kanalites, kodulehel, uudiskirjas kui ka restoranides kohapeal.

Esimesena võtsid Ringo pakendi kasutusse Ülemiste City R-kioskid, kes pakkusid Ringo pakendit juba juuni algusest. Tänaseks on lõunarestoranidest ühinenud MinBowl, Dylan Ülemiste ja Fredo.

KÕIK, MIDA PEAKSID TEADMA RINGO PAKENDIRINGLUSEST.

Kus saan Ringo pakendiga toitu kaasa osta?

Tõeliselt tubli eeskuju on teistele Ülemiste City linnaku söögikohtadele näidanud R-kioskid, kes liitusid Ringo pakendiringlusega kõige esimesena juba juuni alguses. Tänaseks on lõunarestoranidest ühinenud ka MinBowl, Dylan Ülemiste ning Fredo. Lisaks linnaku söögikohtadele on Ringo korduvkasutatav pakend saadaval ka Ülemiste keskuse söögikohtades.

Kui palju maksab Ringo pakend?

Ringo pakendis toitu ostes tuleb sul tasuda pakendi pant, nii nagu joogitaaraga harjunud oleme. Pandi hind sõltub pakendi tüübist, mida söögikoht kasutab, kuid jääb üldiselt 50 sendi ja 2 euro vahemikku.

Lisaks tuleb arvestada ka Ringo toidukarpide ja topside kasutamise/pesu tasuga, mis on enamikes toidukohtades küll toiduhinna sees, kuid mõnikord tuleb selle eest lisaks tasuda kassas 25 senti.

Miks pean maksma pandi eest? Millest koosneb kasutamise tasu?

Korduvkasutataval söögi- ja jooginõul on rakendatud panditasu selleks, et toidunõu prügikasti ei rändaks, vaid ikka Ringo kogumiskasti. See annab Ringo tiimile võimaluse selle 90°C temperatuuri juures bakterivabaks pesta ning uuesti kasutusse viia. Ringo korduvkasutatavat pakendit saab keskeltläbi kasutada kuni 120 korda. Kui pakend kaotab oma kena välimuse, töödeldakse see ümber.

Kasutamise/pesu tasu koosneb tagastusvõrgustikust, selle tühjendamisest, pakendite pesemisest ning teistest pisematest komponendist. Seda kõike ikka selle nimel, et maailmas oleks vähem prügi.

Kuidas liigub Ringo pakend?

Peale toidukarbi või joogitopsi tagastamist Ringo tagastuskasti, liigub pakend edasi Ringo pesukeskusesse, kus kõik kasutatud pakendid läbivad 90°C pesu. Seejärel saadetakse pestud, bakterivabad ja kvaliteedikontrolli läbinud pakendid taaskord välja kohvikutele, restoranidele ja toidutootjatele, kus see läbi toitlustaja või poe liigub uuesti tarbija kätte ning nii algabki pakendi uus ring!

Kuidas tagastada kasutatud pakend?

Ringo pakendi tagastus on lihtsamast lihtsam. Kui oled ostnud toote Ringo korduspakendis, tuleb sul pakendi tagastamiseks skaneerida QR-kood. Uuemate nutitelefonidega piisab sellest, kui avad nutitelefoni kaamera ja näitad seda QR-koodi peale. Vanemate seadmete puhul tuleks alla laadida mõni QR-koodi skaneerimiseks mõeldud rakendus või avada Ringo veebi-skanner, mille leiab siit lingilt. Apple seadmete puhul soovitame skaneerimiseks kasutada telefoni fotokaamerat. Teiste telefonidega (Samsung, OnePlus, Xiaomi, Huawei, Sony jne.) soovitame skaneerimise ebaõnnestumisel kasutada eraldi QR-koodi rakendust, mille saab alla laadida Google Play poest.

Peale skaneerimist ja Ringo lingi avamist kinnita pandi tagastus skaneeritud pakendile ning tagasta oma pakend Ringo tagastuskasti. Ülemiste City linnakusse on tänase seisuga paigaldatud 38 tagastuskasti, mis teeb pakendiringluse kõigi linnaku talentide jaoks mugavaks ning kiireks. Kastide asukohad leiad siit: tagastuskastid

NB! Pakendi- ja toiduhügieeni tagamiseks ning ringlusteenuse jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb kasutatud pakend viia pärast igat kasutust tagastuskasti hiljemalt 30 kalendripäeva jooksul.

Registreerimine

Ringo konto loomine on kiire ja lihtne! Sisesta oma mobiilinumber Ringo pealehel ja vajuta nuppu logi sisse/registreeri. Registreerimislehel sisesta vajalikud andmed – telefoninumber, e-mail ja loo kontole parool. Kinnita andmed ja oledki Ringo kasutaja! Viimase sammuna tuleb sul lisada oma pangakonto number, et saaksime pandi tagastada otse Sinu pangakontole.

Mida näitab QR-kood Ringo korduspakenditel?

Kõigil Ringo korduspakenditel on peal kleeps QR-koodiga. See võimaldab Ringol arvestada tagastatud pakendite kogust ning veenduda selles, et tarbijalt kogutud pant tagastatakse õigele pangakontole. QR-kood annab samuti võimaluse jälgida seda, mitu ringi korduvkasutatav pakend juba teinud on ning millal tuleks pakend saata ümbertöötlusesse.

Pakendi hügieen ja puhtus

Ringo korduspakendid pestakse vastavalt Baltikumi suurimate toidutootjate hügieeninõudmistele. Iga pakend on bakterivaba ja selle puhtust on kontrollitud kõrgete standardite alusel. Ringo on välja töötanud pesulahenduse, mis eemaldab pakendilt ka kõige suurema mustuse, kuid on samal ajal veekasutuse poolest tõhus. Enne uuele ringile minemist läbivad pakendid kõrge kvaliteedikontrolli. Müügikõlbmatud pakendid pannakse kõrvale ning võimalusel saadetakse need ümbertöötlemisse.

Samuti on suurt tähelepanu ning rõhku pööratud ka pakendite transpordile. Puhaste pakendite õige transport ning pakendamine tagab selle, et korduvkasutatav söögi- või joogipakend jõuab toitlustajani ilma võimalike bakteriteta!

Mis teeb Ringo pakendi kasutamise jätkusuutlikuks?

Ringo toidupakendi eluiga on keskmiselt 40-120 pesukorda. Pesukordade arv sõltub otseselt sellest, kui hästi on pakendit hoitud. Üks Ringo toidupakendi elutsükkel võrdub keskmiselt 80 ühekordse karbiga. Seega ühekordse pakendi jalajälg on keskmiselt neli korda suurem, kui Ringo korduvkasutaval toidukarbil. Üks Ringo kasutuskord emiteerib 10g CO2, kartongist toidupakend 28g CO2 ja PET plastikpakend 48g CO2.

Ringo kogumiskast kontorisse või koju?

Kui oled oma ettevõtte südameasjaks võtnud keskkonnateadlikuma eluviisi ning sooviksid Ringo pakendite tagastuse teha võimalikult mugavaks oma töötajate jaoks ja paigaldada Ringo tagastuskasti ka näiteks oma kontorisse, siis telli endale personaalne Ringo tagastuskast siit.

Üheskoos rohelisema innovatsioonilinnaku poole!

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised