Uudised

Uus bussiliin  loob  Haabersti  ja Mustamäe  elanikele kiire ühenduse Ülemiste Cityga

,   2 minutit lugemist

Alates 1. septembrist sõidutab  uus  bussiliin nr 64 reisijaid  marsruudil  Väike-Õismäe – Ülemiste City, andes  Haabersti  ja Mustamäe elanikele senisest märksa kiirema võimaluse jõuda tööle Baltimaade suurimasse ärilinnakusse või šoppama Eesti suurimasse kaubanduskeskusesse.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul aitab uus bussiliin kiiresti kasvava Ülemiste City arengule märkimisväärselt kaasa, kuna arvestatav osa linnaku töötajatest elab Haaberstis (uuringute järgi 10%) ja Mustamäel (9%).

“Ülemiste City ja terve Ülemiste piirkonna arengu üks võtmeküsimusi seisneb igakülgsete ligipääsuvõimaluste loomises. Ehkki lennujaama tramm on kesklinnale lähenemist parandanud ja lisandumas on veel trammiliine, on oluline, et kõikidest Tallinna piirkondadest oleks kiire ja mugav ühistranspordi ühendus. Kuigi juba varem sõitis Õismäe ja Ülemiste marsruudil buss (nr 45), hõlmab uus liin rohkem inimesi ja ühendus on oluliselt kiirem, sest liin nr 45 läbib ka Nõmmet,” selgitas Ursel Velve.

Kuna tulevikus koonduvad piirkonda nii lennujaam, Rail Balticu rongiterminal, aga kaugemas perspektiivis ka Tallinn – Helsingi tunneli sissepääs, siis peavad transpordiühendused Velve sõnul arengut toetama. „Kavandatavad ja juba teostatavad meetmed teede ning kergliikluse läbipääsude rajamiseks ja ühistranspordi arendamiseks tagavad olukorra, et on võimalik kõik piirkondlikud arendusprojektid realiseerida – sh. lennujaama arendamine, Ülemiste keskuse laiendamine ja Tallinna väravasse maamärgilise tähendusega kõrghoone rajamine,“ lisas Velve.

Tallinna Linnaplaneerimise ameti tellitud uuringu kohaselt kasutab 95% Ülemiste piirkonna töötajatest vähemalt kolme erinevat liikumisviisi, mis tähendab, et suur osa inimestest vahetab neid vastavalt olukorrale. Alternatiivne valik tööle ja koju liiklemiseks on Velve hinnangul oluline ka uusi arendusprojekte silmas pidades.  Samuti rõhutas ta autovabama keskkonna suunas liikumise tähtsust.

„Ligi pooled Ülemiste City töötajad tulevad täna linnakusse autoga. Ennetavalt rohelisele mõtteviisile rõhumine ja eri meetmete abil autostumise taseme vähendamine linnakus 30%-ni toetab inimkesksema ja rohelisema keskkonna loomist. Uue bussiliini avamine märgib ses suunas liikumisel olulist sammu,” märkis Velve.

„Uue ekspressbussiliiniga saavad Ülemistele mugavamalt seal töötavad või oma igapäevaseid toimetusi tegevad inimesed Väike-Õismäelt ja Mustamäelt,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. „Ühistranspordiliini loomine aitab vähendada linnaku arenedes suuremaks muutuvat liikluskoormust teel Ülemiste linnakusse. Ootame uut bussiliini kasutama kõiki, kelle tee Ülemistele viib.”

Ekspressbussiiliin number 64 on käigus tööpäeva tipptundidel, täpsemalt kell 6-11 ja 15-20. Väljumiste intervall on 16-18 minutit.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised