Uudised

Mainor Ülemiste sai uue parkimismaja ehituseks 3,2 miljonit eurot

,   2 minutit lugemist

Mainor Ülemiste allkirjastas äsja SEB-ga 3,2 miljoni euro suuruse laenulepingu, et luua Ülemiste Citysse 453 parkimiskohaga uus viiekorruseline parkimismaja. Kogu projekt valmib tänavu oktoobris.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul koosneb parkimismaja ehitus kahest etapist. Esimene etapp valmis juba 2018. aasta suvel, kui loodi ligi 450 parkimiskoha. Teise etapiga tehti algust möödunud aasta lõpus ning hoone valmides lisandub veel ligi 450 kohta sõidukitele. Tegemist on seega Ülemiste City suurima parkimismajaga, mis annab linnakule juurde kokku ligi 900 uut parkimiskohta.

Nõlvak lausus, et uued parkimiskohad muudavad paljude Ülemiste City töötajate elu mugavamaks ja samas aitavad need ennetada parkimiskohtade puudust tulevikus. “Uue parkimismaja loomine ei ole tingitud parkimiskohtade vähesusest, sest tegelikult on linnakus juba praegu tipptundidel ligi 300 vaba parkimiskohta. Uus maja muudab aga paljude ettevõtete ja nende klientide igapäevaelu lihtsamaks. Nii saavad näiteks Öpiku ärihoone, MyFitnessi, Ülemiste Tervisemaja ning restoranide Juur, Pomo ja NuFace külalised ning töötajad peagi oma auto praktiliselt “ukse ette” jätta,” lausus ta.

Parkimismaja valmimise järel on kõikides Ülemiste City parkimismajades kokku üle 2100 koha sõidukite jaoks.Seejuures on linnak kergesti ligipääsetav ka kõigile neile, kes eelistavad liigelda ühistranspordiga. Näiteks on võimalik linnakusse tulla kuue erineva bussiliiniga, trammi ja rongiga. Lisaks on Tallinna linn teatanud plaanist käivitada aprillist Haabersti-Mustamäe-Ülemiste City ekspressliin.

Aadressile Sepise 8 loodava parkimismaja ehituseks kulub ligi 3,8 miljonit eurot, millest 3,2 eurot andis laenulepinguga SEB pank. Parkimismaja on projekteerinud Arhitektuuribüroo Pluss ja seda hakkab opereerima Mainor Ülemiste.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised