Uudised

Ülemiste linnakus valmis suurim parkimismaja

,   < 1 minuti lugemist

Ülemiste Citys avati täna uus Suur-Sõjamäe tn. asuv parkimismaja, mis ühendatakse 2020. aasta kevadel valmiva 12-korruselise büroohoonega. Kuuekorruselises parkimismajas on kokku 12 600 m² pinda ning seal jagub kohti 529 autole. Technopolis Ülemiste AS investeerib büroohoone ja parkimismaja ehitusse ca 25 miljonit eurot.

„Ülemiste City muutub aina enam jalakäijasõbralikumaks ning suurima parkimismaja valmimisega oleme suure sammu lähemal autovabale linnakule – parkimismajadega suuname autoliikluse linnaku äärealadele, et keskus jätta autovabaks,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov, kelle sõnul tänased 3500 parkimiskohta, millest pooled on parkimismajadesse viidud, katavad linnaku 10 000 töötaja parkimisvajaduse täielikult, sest suur osa inimestest kasutavad Ülemistele liikumiseks ühistransporti.

Suur-Sõjamäe 12a parkimismaja ehitamiseks kulus 400 tonni terast ja 5200 m3 betooni ning see ühendatakse büroohoonega galerii abil. Sissepääs parkimismajja saab olema Suur-Sõjamäe tänavalt. Lisaks enam kui 520 auto parkimiskohale on hoonesse kavandatud ka mootorratta- ja jalgrattaparkla. Uute hoonete lõunaküljele on planeeritud linnaväljak koos lippude, purskkaevu ning istumisalaga.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised