Uudised

Ülemiste Citys anti avalöök rahvusvahelisele haridusinnovatsiooni projektile „Platform for Co-operation Between Schools and Enterprises“

,   1 minut lugemist

Öpiku konverentsikeskuses toimus 13. septembril 2022 , Ülemiste Citys projekti „Haridusasutuste ja ettevõtete koostööplatvormi“ avamine, kus osales 9 partnerorganisatsiooni Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust.

Projekti eesmärk on läbi digitaalsete lahenduste lihtsustada kõrgkoolide ja ettevõtete igapäevast suhtlust. Projekti üheks näidiseks on võetud Mainor AS’i arendatud platvorm koolituskrediit.ee, mis pakub Ülemiste City ettevõtetele võimalust oma inimesi täiendada erinevates Eesti kõrgkoolides. Eesmärk on selle näite põhjal leida uusi arendusideid hoogustamaks koostööd.

Projekti eestvedaja ja pikaajalise haridusvaldkonna asjatundja Eneken Titovi sõnul tuleb ettevõtete ja kõrgkoolide koostöös otsida uuenduslikke lahendusi, mis aitavad õpet muuta praktilisemaks ja toetada igapäevast infovahetust. „Näiteks kui kõrgkool otsib kindla eriala praktikut loengusse, võiks juba kindlate ettevõtete kontaktisikud selle palve saada oma e-mailitsi, millele reageerida,“ näitlikustab Eneken Titov projekti, „Või kui ettevõte otsib kindla spetsiifikaga praktikanti, oleks juba toimiv e-keskkond suureks abiks.“

Rahvusvaheline projekt aitab täpsemalt aru saada ettevõtete ja kõrgkoolide vajadustest ning luua parema kaardistuse võimalikest lahendustest, mis toetab kõrgkoolide tuleviku digilahenduste arendusi. Projektis osalejate sõnul on nad liitunud projektiga, sest Eestil on väga tugev digitaliseerituse maine ja haridusvaldkond vajab kindlasti digilahenduste osas värsket pilku.   

Projekti juhtpartner on Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor. Partnerite võrgustikus osalevad: Vilniuse Kolledz, RISEBA Kõrgkool,  Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Majanduskool, South-Eastern Finland University of Applied Sciences, Tartu Ülikool ja Mainor AS.

Projekti rahastab Nordplus Horizontal ning projekt kestab kaks aastat.

Lisainfo ja kontakt:

Katrin Eha

Katrin.Eha@eek.ee

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised