Uudised

Tulevikutehnoloogiat arendav Eesti ettevõte rajab Ülemiste linnakusse 20 miljonit maksva tehase

,   2 minutit lugemist

Elcogen on Mainor Ülemistega sõlminud lepingu olemasolevast tehasest 50 korda suurema tootmisüksuse väljaarendamiseks Tallinnas Ülemiste City äripargis.10 000 m2 suuruse tootmisrajatise detailid on juba kokku lepitud ja Valukoja tänavale rajatava objekti ehitamist alustatakse 2021. aasta suvel. Ehitus peaks kestma 12 kuud eeldatava maksumusega 6,3 miljonit eurot. Elcogen investeerib tootmisüksuse seadmetesse ca 20 miljonit eurot.

Ülemiste City on Baltimaade suurim ja kõige kiiremini kasvav ärilinnak. Selle on välja töötanud Mainor AS, Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS ning seal tegutseb ligi 500 ettevõtet. Iga päev töötab, õpib ja elab seal üle 12 000 inimese. Hetkel on Elcogenil Ülemiste linnakus poolautomaatne kontseptsioon-tehas. Uus tehas saab olema ligi 50 korda suurema tootmisvõimsusega ja täisautomaatne. Samuti on Elcogeni uus tehas esimene suurem säästliku keskkonnatehnoloogia projekt Ülemiste City äripargis.

„Elcogeni eesmärk on saada maailma juhtivaks tahke oksiidi kütuseelementide tootjaks. Uus tehas on oluline samm selle poole, sest läbi masstootmise väheneb tehnoloogia hind kordades ning meie kliendid suudavad pakkuda lõppkasutajatele taskukohaseid ja innovaatilisi energialahendusi. Näiteks meie tehnoloogia võimaldab arendada rohe-energia lahendusi muu hulgas ka kortermajadele. Seade salvestaks tuule või päikse energia vesinikuks ning toodaks selle sama seadmega vesinikust soojust ja elektrit. Sealjuures oleks elektri ja sooja tootmise CO2 heitekogus null. Kortermajas elavale tavatarbijale oleks elekter ning toa soe soodsam kui võrgust ostes, lisaboonuseks oleks suurem varustuskindlus. Juba täna oleks sellise seadme ülemaailmne turg suurusjärgus 10 miljardit eurot,” ütles Elcogeni asutaja ja tegevjuht Enn Õunpuu.

Õunpuu lisas, et uus tehas on nende ettevõtte jaoks põnev samm ja nad ootavad oma visiooni realiseerimiseks koostööd Mainor Ülemistega.

Mainor Ülemiste juhatuse liige Teet Raudsep kommenteeris, et nad on õnnelikud, et pikaajaline koostöö on nii jõudsalt arenenud ja Elcogen sillutab teed oma valdkonna juhtimiseks maailmas.

“Oleme juba aastaid soovinud tuua nutika tootmise oma linnakusse ja see on meie keskkonnale suur väärtus,” lisas ta.

Ülemiste City innovatsioonijuht ja Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve ütles, et nad on väga uhked, et see ainulaadne puhta keskkonna tehnoloogia on välja töötatud nende kogukonnas koos Eesti teadlastega.

“Hindame väga kõrgelt innovatsiooni ja sellega kaasnevat mõtteviisi. Elcogen on selle suurepärane näide, muutes loodetavasti lähitulevikus meie hoonete või elektriautode laadimisjaamade energiatarbimist tõhusamaks ja rohelisemaks,” rääkis ta.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised