Uudised

Nüüdsest vahendatakse Ülemiste Citysse ka tervishoiutöötajaid

,   2 minutit lugemist

Kohe varsti on algamas kevadsuvine praktikaperiood ning paljud üliõpilased on juba sobivat praktikakohta otsimas. Täna toimub Ülemiste Citys suur töövarjupäev, millest saavad esmakordselt osa ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õeks ja optometristiks õppivad tudengid. 

Viimane üle-euroopaline üliõpilaste uuring EUROSTUDENT näitas, et Eestis on töötamine üliõpilaselu tavaline osa ja kooli kõrvalt tööl käimine üha tõusvas trendis. Töötavate noorte osakaal on suurenenud 40 protsendilt 53 protsendile, ning keskmine tudeng töötab keskmine üle 30 tunni nädalas.  

Selleks, et muuta üliõpilaste tööle ja praktikale kandideerimise protsess lihtsamaks ning viia omavahel kokku ettevõtted ja Eesti ülikoolides õppivad tudengid, korraldatakse enne suvist praktikaperioodi Ülemiste Citys juba viiendat aastat järjest töövarjupäeva. 

“Erinevaid praktika- ja tööpakkumisi on palju, mis muudab kogu kandideerimisprotsessi keeruliseks. Lisaks ei pruugi tudengid teada, millisesse ettevõttesse täpsemalt minna. Oluline on, et erialajuhid erinevatest koolidest aitaksid teha tudengite huvide kohta eeltööd, et linnak omalt poolt saaks pakkuda üliõpilastele sobivat ettevõtet, millega töövarjupäeva raames tutvuma tulla,” ütles Ülemiste City arendaja esindaja Kadi Pärnits. 

Pärnits lisas, et väga oluline on tarkade ja haridust väärtustavate keskkondade loomine nagu Ülemiste City. “See loob noortele koha, kuhu tulla. On oluline, et noored jääksid tööle Eestisse või tuleksid siia hea meelega tagasi. Selleks proovime anda neile palju erinevaid kogemusi, mis võimaldaks noortel Eestisse panustada.” 

Tööturg on pidevalt muutumas 

Töövarjupäeva projektijuht Katrin Sulg ütles, et kuigi linnakus on suur IT-ettevõtete kontsentratsioon ja eelnevalt on proovitud teha ka ainult IT-ettevõtete töövarjupäeva, siis tahavad noored Ülemistes ka teiste erialade esindajatega tutvuda. Seega on teadlikult töövarjudeks kaasatud ka IT-, logistika-, personali-, finants- ja tervishoiuvaldkonna tudengid. 

TalTechi ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainoriga on linnakul edukas koostöö olnud juba aastaid, mistõttu on võetud fookusesse töövarjupäevale rohkemate koolide kaasamine. Sel aastal alustati koostööd ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga, mis vahendab Töövarjupäeval õdesid ja optometriste Ülemiste Tervisemajja ning Qvalitas Arstikeskusesse. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektori Ulvi Kõrgemaa sõnul annab töövarjupäev hea võimaluse näha ja kogeda organisatsioonide sisemist elu. “Kes teab, ehk leiab nii mõnigi tudeng oma eluvõimaluse. Töötamine ja tööturg muutub, klassikaline kellast-kellani töökohas töötamine on taandumas ja asendumas uute lahendustega. Tervishoius on teistsugused töötamise võimalused visad levima – arusaadavatel põhjustel ei võeta uuendusi väga kergelt omaks.”  

Kõrgemaa lausus, et kõrgkool on oma mõtetes ja tegevustes uuendusmeelne ning nutikatele lahendustele orienteeritud. “Just innovaatiline töökeskkond, nagu seda on Ülemiste City tervikuna, on parim võimalus mõtteid värskendada, innustuda ja näha uusi võimalusi.” 

Ülemiste City töövarjupäeval osaleb üle 70 tudengi. Töövarjupäeval osalevateks ettevõteteks on näiteks ABB, Tallinna Lennujaam, Playtech Estonia, Nortal, Securitas Eesti, Maksu- ja Tolliamet, Mainor, Insly, Ülemiste Tervisemaja, Qvalitas Arstikeskus, Fortum ja Wisecounter.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised