Uudised

Mainor Ülemiste võlakirjade suunatud pakkumise tulemused

,   2 minutit lugemist

Mainor Ülemiste AS (edaspidi Mainor Ülemiste) on lõpetanud 5-aastaste tagamata võlakirjade esmaemissiooni suunatud pakkumise kogusummas 5 miljonit eurot. Investorid märkisid võlakirju kokku 6 057 000 euro väärtuses ehk plaanitud pakkumise mahust 1,2 korda rohkem.

Võlakirjade pakkumise müügihind oli võrdne nominaalväärtusega ning võlakirjade fikseeritud intressimäär on 4.75% aastas. Lõppenud pakkumine oli esimene osa ettevõtte tagamata võlakirjade programmist maksimaalse kogumahuga 15 miljonit eurot, millest saadavaid vahendeid plaanitakse kasutada Ülemiste City linnakus uute projektide arendamiseks.

Uuteks arendusprojektideks on juba ehituses olev ainulaadse talendikeskse arhitektuuri ning rohelust täis Alma Tominga büroohoone, liikuma ja õppima kutsuv hariduskompleks ning kütuselemente tootvale linnaku ettevõttele Elcogen loodav uus targa tootmise hoone, mille ehitusi alustatakse selle aasta teises pooles.

Ettevõte on otsustanud võlakirju emiteerida mitmes osas vastavalt kapitalivajadusele ning ülejäänud kaks kolmandikku võlakirjaprogrammi maksimaalsest mahust plaanitakse kas osaliselt või täielikult müüa ühe või mitme lisaemissiooni käigus veidi vähem kui järgneva kahe aasta vältel.

Sarnaselt Mainor Ülemiste kahe eelneva võlakirjaemissiooniga oli huvi pakkumise vastu kõigis kolmes Balti riigis suur. Suurim osa märkimiste kogusummast ehk 52,4% tuli Eesti investoritelt, Läti ja Leedu investorite osakaal märkimiste kogusummast oli vastavalt 19,5% ja 28,1%. Investorid, kes ei olnud eelnevatest Mainor Ülemiste võlakirjaemissioonidest osa võtnud, märkisid rahalises mahus ligikaudu kolm neljandikku märkimiste kogusummast. Pakkumises osales ka mitu Baltikumi panka.

Mainor Ülemiste taotlus uute võlakirjade kauplemisele võtmiseks Nasdaq First North alternatiivturul on Nasdaq Tallinna Börsi juhatuse 01.06.2021 vastu võetud otsusega tingimuslikult rahuldatud. Võlakirjade esimeseks kauplemispäevaks on kavandatud 11.06.2021 või sellele lähedane kuupäev.

Pakkumist nõustas Redgate Capital AS, kes on olnud ka Mainor Ülemiste varasemate võlakirjaemissioonide nõustajaks alternatiivturul First North. Lisaks on Redgate Capital toonud First North turule selliste emitentide, nagu AS Magnetic MRO ja hiljuti UAB „Terseta“ võlakirjad.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised