Uudised

Harjumaa tervisetegu 2022: Ülemiste linnaku väljas töötamise ala, kõnnikoosolekurada ja terviseteemaline välinäitus

,   < 1 minuti lugemist

Alates 2019. aastast on Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) ja Harjumaa Tervisenõukogu tunnustanud igal aastal ühe organisatsiooni ettevõtmist, ehitist või ruumi, mis aitab tõsta terviseteadlikkust ja parandab vaimse ning füüsilise tervise heaolu. Tänavu tunnustati Ülemiste Cityt linnaku väljas töötamise ala, kõnnikoosolekuraja ja terviseteemalise välinäituse eest.

Ülemiste Citys on järjepidevalt mitme aasta jooksul panustatud keskkonna kujundamisse, et soodustada linnaku inimeste aktiivset liikumist ja väljas töötamist. Koostöös Eesti Tervisemuuseumiga avati 2022. aastal lisaks aasta ringi kasutatavale kõnnikoosolekurajale terviseteemaline välinäitus, mille eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust oma tervisest ning pakkuda võimalust omandada teadmisi viisidest, kuidas seda toetada. Välinäitus kulgeb mööda kõnnikoosoleku rada ning koosneb kuuest stendist, millest igaüks keskendub eri tervise komponendile, nagu vaimne, füüsiline ning sotsiaalne tervis.

Ülemiste Citys on 10 väljas töötamise ala: kõnnikoosolekurada, Valukoja park, Tervisemaja terrass, Lurichi sisehoov, Lurichi terrass, Öpiku esine, Schmidti hoov, Viktori väljak, Ülemiste City park ja Ettevõtlus kõrgkool Mainori hoov.

Linnaku tervisemudel on loodud koostöös Tartu Ülikooliga. Linnak on kaasanud aktiivselt erinevaid asutusi ja töötajaid nii koosloome protsessi kui ka ühistele sündmustele, et soodustada nii füüsilist aktiivsust, sotsiaalset suhtlust kui ka tugevdada (töö)kogukonna tunnet. Kõik sellised tegevused aitavad töötajatel hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise ning tasakaalu eest.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised