Uudised

Robotex ja Ülemiste City esitavad väljakutse robootika ja tehisintellekti talentidele

,   2 minutit lugemist

Ülemiste City on koduks pea 500 ettevõttele, kuhu käivad igapäevaselt tööle kümned tuhanded inimesed ning sajad külalised. Kirev tulevikulinn saab aga uute teenuste ning majade näol järjest täiendust, mistõttu vajadus lahendada ära inimeste juhendamisega seotud väljakutsed aina suureneb.

Eelmisel aastal esimest korda Robotexil toimunud Ülemiste City Krati võistlus ei saanud ideaalset lahendust ning jätkab uudsete põnevate lahenduste otsimist. Seetõttu antakse järgmistele talendikatele robootikutele ja AI pädevusega meeskondadele võimalus mõelda välja “kratt” ehk tehismõistus, kes hakkaks abistama Ülemiste City asukaid ja külalisi ning millele hiljem ka füüsiline kuju anda.

“Loodav kratt peab olema võimalikult mitmekülgne ja talendikas, oskama tuvastada külastajate räägitud keelt, tellida lifti, autonoomset sõidukit või broneerida ruume,” selgitas Ülemiste City innovatsioonijuht Ursel Velve. Füüsilise roboti sees peaks toimuma kõne transkribtsioon tekstiks, mille käigus suudab robot aru saada küsimustest ning anda vastuseid.

“Alguses on plaanis loodavat süsteemi kasutada vaid büroohoonetes, ent tulevikus on Ülemiste Cityl kindel plaan seda kasutada nii üle terve linnaku, veebis kui ka teenusena pakkuda teistele linnadele ja linnakutele.”

Krati võistluse koordinaator Tauri Sinilaan Robotexist: “Võistlusele on oodatud nii kogenud meeskonnad IT-ettevõtetest, ülikoolidest kui ka hobikorras robootikaga tegelevad entusiastid. Põhiliseks hindamisfaktoriks on tiimitöö efektiivsus ning võimekus kombineerida tark- ja riistvara ühtseks teenuseks.

Võistlusest on oodatud osa võtma ka ainult AI/masinõppe pädevusega või ainult robootikaalase taustaga meeskonnad. Robotexi meeskond proovib sellisel juhul viia kokku erineva taustaga inimesed, et ühine meeskond loodud saaks.”

Võistluse peaauhinnaks on võimalus piloteerida lahendust 6 kuud Ülemiste City Öpiku majas. Kui piloot osutub edukaks, siis saab meeskond õiguse pakkuda Robokrati teenust vastavalt kokkulepitud hinnastusele.

Võistlusele registreerimine on avatud 31. oktoobrini.

https://robotex.ee/ulemiste-city-kratt/

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised