Uudised

Rahvusvaheline äri- ja haridusvõrgustik õppis Ülemiste Citylt, kuidas tegeleda keskkonnateadlikkusega

,   2 minutit lugemist

Kogu ühiskonda, sealhulgas ettevõtteid ja ülikoole hakkab üha rohkem mõjutama rohepööre ja sellega seonduv keskkonnateadlik käitumine, mistõttu korraldas Ülemiste City järjekordse rahvusvahelise äri- ja haridusvõrgustiku kohtumise “Challenges of Environmental Awareness in Future City”. Projektis esitleti keskkonnateadlike ettevõtete näiteid ja viidi tulevikutalendid kokku linnaku ettevõtetega.     

Foto Silver Gutmann

Võrgustiku teine kohtumine toimus Ülemiste Citys 5.–7. oktoobrini. Sel korral oli fookusteemaks „Challenges of Environmental Awareness in Future City“ ehk rohepöörde ja keskkonnateadlikkusega seotud väljakutsed. Varasematel aastatel on kohtumiste teemadeks olnud näiteks loovettevõtluse arendamine, digitaliseerimise võimalused ja väljakutsed, töökohapõhise õppe rakendamine ettevõtetes. Seekordsel kohtumisel osales 36 üliõpilast ning kaheksa õppejõudu ja teadlast kaheksast kõrgkoolist. Võrgustiku kohtumise kolme päeva jooksul toimusid ettevõtete, üliõpilaste, õppejõudude kohtumised, avatud loengud kogemuste ja teadmiste jagamiseks, business speed date ja „Green Diet“ konverents. 

Keskkonnateadlikkuse teemadel esitlesid oma igapäevaseid tegevusi Clevon, Tootjavastutusorganisatsioon ja Ringo. Ärikiirkohtumisel said tuleviku talentidega tutvust luua ABB, Helmes, HR Factory ja Skeleton. Kõrgkoolidest olid: Aalborg University (Taani);  Arcada University of Applied Sciences (Soome); Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences (Eesti); Jönköping University (Rootsi); University of Iceland (Island); University of Stavanger (Norra); Vidzeme University of Applied Sciences (Läti); Vilniaus kolegia/University of Applied Sciences (Leedu), mis näitab, et Eesti on atraktiivne koostööpartner.  

Osalejate tagasiside programmile ja Ülemiste City tegevustele oli äärmiselt positiivne. Leiti, et linnaku kogemustest seoses keskkonnateadlikkusega on väga palju õppida ja siinseid initsiatiive saab tuua eeskujuks teistes riikides.  

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori ja Mainor AS-i 2018. aastal moodustatud võrgustiku eesmärgiks on äri-, haridus- ja teaduskoostöö Põhja- ja Baltimaade kõrgkoolidega, et luua uusi tuleviku linnale ja haridusele olulisi lahendusi, jagada rahvusvahelist kogemust ning õppida parimatelt, kuidas leida, kaasata ja hoida erinevate valdkondade talente.  Projekti rahastab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Norra hariduse rahvusvahelise koostöö keskuse Nordplus Horizontal programmist. 

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised