Uudised

Muudatused Ülemiste City liikluskorralduses

,   < 1 minuti lugemist

Ülemiste City visioon näeb ette inimsõbraliku, rohelise ja turvalise linnaruumi loomist. Toetame igati väiksema jalajäljega ja keskkonnasõbralikumaid liikumisviise nagu näiteks jalgratas või ühistransport. Eelmisel aastal saime rattateede pilootprojektist väärtuslikku tagasisidet, kus toodi välja, et linnaku tänavate ääres jalutamine ei ole mõnus ja turvaline, kuna liiklusmüra on palju. Lisaks leiti, et eraldi rattateede rajamine pole mõistlik, kuna ratturid ja autod mahuvad koos tänavatele liikuma.

Koostöös liikuvusekspertidega oleme välja töötanud mitmeid vajalikke uuendusi ning kogume ka edaspidi jätkuvalt mobiilsusandmeid, et hinnata keskkonnasekkumiste mõju ning panustada jätkuvalt inimsõbralikuma ja mõnusama linnaruumi loomisse.

Mida uut Ülemiste City liikluses kohata võib?

Uued kiiruspiirangud

Sinu turvalisus on meile oluline! Valukoja ja Lõõtsa tänavatel on nüüdsest piirkiiruseks 20km/h. Piirkiirust tuletavad meelde ka teekattemärgised. Madalam kiirus – turvalisem, vaiksem ja meeldivam keskkond.

Kiirust piiravad künnised

Valukoja ja Lõõtsa tänavatel kohtud uute künnistega. Lähene neile ettevaatlikult. Tegemist on Eestis veel võrdlemisi uue, kuid Lääne-Euroopas laialdaselt kasutust leidnud Berliini künnisega, mis on võrreldes tavalisega kitsam, niisiis ei sega see sõidutee servas liikuvaid rattureid ega ka busse.

Kiirustablood

Augusti esimesest nädalast aitavad autoga liiklejatele kiirust meelde tuletada uued tablood. Tablood ei aita mitte ainult liiklejatele nende kiirust meelde tuletada, vaid toimivad ka andmeloenduritena.

Turvalist liiklemist!

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised