Uudised

Meie linnaku viidandus sai uue näo

,   2 minutit lugemist

Oleme koostöös oma ala ekspertide – Disainiosakonnaga, kelle käe all loodi Tartu linna uued viidad, loonud Ülemiste Citysse uue viidasüsteemi. Peale pikka planeerimise ja kavandamise perioodi oleme jõudnud vanade viitade eemaldamise ja uute paigaldamise faasi.

Kuna tulevikus soovime, et linnaku süda oleks inimeste päralt, siis oleme viidad kavandanud sellest lähtuvalt. Autoga liiklejad suuname parkima linnaku perimeetrisse ning sealt juhendame teda edasi jalakäijana.

Kaks etappi

Esimeses etapis, mis valmib jaanuari lõpuks, saab linnak uued silmapaistvad kollase ja mustaga viidad jalakäijatele ja kergliiklejatele ning linnakuskeemid suurtesse parklatesse.

Teises etapis, mis valmib 2022 esimeses pooles, loome Ülemiste City parklaringi kontseptsiooni, mida hakkavad tähistama linnaku perimeetrisse paigaldatud liiklusmärgid. Uus märgisüsteem kujutab endast märkidega tähistatud ringjat trajektoori ümber linnaku, mis suunab külalise parklasse või parkimismajja, kus on vabu kohti.

Jalakäija viitade võrgustik

Jaanuari lõpuks paigaldatavad jalakäijate viidad hakkavad tähistama teekonda alates linnaku piirist suunates jalakäija pidevalt juhendades soovitud hoone või asutuseni. Jalakäija suunamine toimub kolme tüüpi üksteist toetavate viitadega ja suurtes parklates asuvate väikeste linnakuskeemidega. Lisaks toetavad juhendamisvõrgustikku ühistranspordi paviljonide infoseinad (kaardi ja linnaku indeksiga) ning linnaku kaardid majade sissepääsude juures ja käidavates kohtades.

Viidatüübid:

Linnakutootemid asuvad kõige olulisemates otsustuspunktides ja sisaldavad järgmist infot: Ülemiste City kaart; viitav plokk linnaku kõige olulisematesse huvipunktidesse ja majadesse; linnaku indeks poodidest, toitlustusest, teenindavatest ettevõtetest ja suurimatest ettevõtetest.

Majatootemid asuvad majade või parkimismajade sissepääsude ees ja sisaldavad järgmist infot: Ülemiste City kaart; majas asuvate ettevõtete indeks; majale nime andnud teadlase lugu.

Suunaviidad asuvad tootemite ja sihtpunktide vahelises alas. Hoiavad jalakäija ja jalgratturi õigel teel ning suunavad olulisematesse asukohtadesse ja majadesse.

Linnakuskeemid parklates asuvad suuremates väliparklates ja sisaldavad järgmist infot: Ülemiste City kaart; linnaku indeks poodidest, toitlustusest, teenindavatest ettevõtetest ja suurimatest ettevõtetest.

Maja nime esiletõstmine ettevõtte kontaktandmetes

Igal majal oma nimi. Ei ole uudis, et numbrid kipuvad segamini minema, aga nimi, mille taga on inimene koos selgitusega, jääb paremini meelde. Nii ongi viitadel esile tõstetud maja nimi, mida toetab aadress. Sellega seoses palume teil lisada kõikjale, kus on ära toodud teie ettevõtte aadress Ülemiste Citys, ka maja nimi (Öpik, Palm, Schmidt, Zapp, Tamm, Lurich, Agur, Puusepp, Nurkse, Käis, Lind, Liwentaal, Kogerman). Lisaks palume lisada lähim parkimisala, näiteks K parkla (parkimiskellaga 2h tasuta) ja lähim parkimismaja, näiteks F parkimismaja (1h tasuta). Nii jõuab külaline kohale palju kiiremini. Parklate kaart koos parklate otselinkidega on leitav siit.

Mis hetkel uued viidad üles saavad ja vanad maha võetakse?

Täna on paigas linnaku- ja majatootemid, sissepääsu tähised ja aadressi valguskastid. Järgmisena lisanduvad suunaviidad ja parkla linnakuskeemid. Kogu jalakäija viitade võrgustik saab valmis jaanuari lõpuks.

Kui kõik uued viidad on paigaldatud, asutakse eemaldama vanu Ülemiste City viitasid linnaku sees.

Seotud uudised

Kõik uudised

Viimased uudised

Kõik uudised