100 uut perekonda kolib Ülemiste Citysse
Ülemiste City ja Tallinna linna koostöös paigaldatakse koolilaste abil Baltimaade suurimasse ärilinnakusse 100 linnuperele pesakastid.
Ülemiste Citys on aastate jooksul loodud üle 10 000 töökoha ja uusi eluasemeid inimestele, kuid samamoodi on sinna oodatud sulelised sõbrad. Et tagada neilegi meeldiv elukeskkond ning hoogustada Ülemiste City ja Tallinna linna koostööd haridus- ja keskkonnavallas, korraldati Lasnamäe koolides konkurss, mille tulemusel paigaldatakse linnakusse kahe aasta jooksul 100 linnupesakasti.
Selle aasta võidutöö valmistasid Tallinna Rahvusvahelise Kooli õpilased ning selle asetasid täna Ülemiste Citys oma kohale Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve ja Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.
Juba varem on käivitunud mitmed suurprojektid – Rail Balticu terminali ja Euroopa väljaku rajamine koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Tallinna linnaga, samuti Tallinna väikese ringtee ehitus.
“Meie eesmärk on arendada võimalikult laiapõhjalist ja paljusid elanikegruppe puudutavat koostööd. Võimaluste ring on ütlemata lai,” rõhutas Ursel Velve. Ta tõi välja erinevad haridusprojektid, elanikele mõeldud rajatised ja sündmused nagu Ööjooks või välikinod, sel sügisel esimest korda toimuva innovatsioonikonkursi Future Forum korraldamise ning ühiste liikuvusuuringute ja rattastrateegia arendamise.
“On aeg lõpetada Lasnamäe linnaosa jagamine elamu- ja tööstustsoonideks. Ülemiste piirkond on suurepärane näide sellest, et just segaarendus loob pikas perspektiivis moodsat linnakeskkonda. Peame õigeks, et lisaks uute töökohtade loomisele mõtleb Ülemiste ka sellele, kuidas luua piirkonnas parem linnaruum, mis on sobilik muuhulgas ka lindudele ja putukatele. Toetame seda algatust ja loodame, et kaasaegse linnaplaneerimise põhimõtteid hakatakse järk-järgult rakendama ka teistes Lasnamäe kohtades, kus elanike arv ei ole väga suur,” sõnas Vladimir Svet.
Rohepealinna tiitel on vaja koju tuua!
Talendikesksuse kõrval on Ülemiste City visioonis kaalukal kohal tervikliku rohekeskkonna loomisele kaasaaitamine – linnulaul on ju kahtlemata selle üks lahutamatu osa!
„Rohelise mõtteviisi edendamiseks oleme koostanud terve programmi, mis kätkeb nii jäätmete ringlust, välitöökohtade loomist, alternatiivseid energiaallikaid, Tallinna rohekoridori arendamist, ettevõttete ja talentide teadvustamist ja liikuma innustamist kui palju muud,“ loetles AS Mainoris töötav Ülemiste City rohevaldkonna juht Mati Fjodorov.
“Soovime anda oma panuse Tallinna rohelinna kontseptsiooni arendamisel. Puudutagu see Rohetiigri projektis uutele roheideedele testkeskkonnaks olemist, Ülemiste järve võimalikku avamist või midagi muud julget ja lennukat. Usume, et Tallinnal on suur võimalus rohepealinna tiitel lõpuks koju tuua,” sõnastas Velve eesmärgi.