Ülo Pärnitsa stipendium

Kuidas ehitada tuleviku linna? Kuidas teha Ülemiste City targemaks? 

Ülemiste City looja Ülo Pärnitsa stipendiumi eesmärk on elukestva ja praktilise õppe edendamine ning Ülemiste City kui tuleviku linna arendamisega seonduvate uurimistööde toetamine.

Teavitame järjekorras juba kuuenda Ülo Pärnitsa stipendiumi hooaja uutest teemadest ning kutsume üliõpilasi üles võtma meiega ühendust uurimustöö idee varajases faasis. Hea tudeng või õppejõud, kui Sul on innovatiivne ja praktiline idee, mis aitab kaasa tuleviku linna Ülemiste City arengule, võta palun meiega ühendust. See võib olla nii bakalaureuse- ja magistritöö. Aitame seda linnaku poolt mõtestada ja sisustada, võimalusel toetada andmete ja ekspertteadmistega.

Sihtgrupp: Stipendiumi partnerkoolid ja nende üliõpilased

Stipendiumi partnerkoolid on: Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Vidzeme Kolledž (LT).

2022/2023 ÕPPEAASTA STIPENDIUMI TEEMAD ON:

1) 24/7 keskkonna innovatsioon – keskendumine inimeste kaasamisele kogukonna loomisel ja arendamisel, näiteks:

a) töötada välja motivatsiooniskeem parkimiskohtadest loobumiseks ja jalgrataste/muude liikumisviiside kasutuselevõtu soodustamiseks, ideed vastavateks  planeeringuteks.

b) pakkuda välja kaasava linnaku põhimõtted, ideede rakendamise protsess ja kasutajaliidese vaade Ülemiste City kodulehel.

2) Roheteema: Erinevad motiveerivad lahendused, mis kutsuks linnaku ettevõtteid (mitte teadlikke, vaid ettevõtteid, kes ei tegele igapäevaselt jätkusuutlikkusega) käituma veelgi keskkonnasõbralikumalt. Lahendused võiks pakkuda keskkonnajuhtimise baasteadmisi sihtgrupi suunamiseks ning mida saaks linnaku arendaja kasutada lisaväärtusena Ülemiste City roheraportis.

3) Tervis: Inimese enda tervisejuhtimise tehnoloogilised võimalused, abivahendid, terviseäpid kui retseptiravimid, Ülemiste City tervisemudeli 3×3 rakendamise võimalused.

4) Andmed: Ülemiste City kui ökosüsteemi andmetest tulenevad uued teadmised ja väärtused.

Stipendiumi toetajad on Mainor AS, Kristosten OÜ, Mainor Ülemiste AS, Technopolis Ülemiste AS ja Sentosa OÜ.

Tutvu eelmiste aastate stipendiumitöödega SIIN.

Seotud uudised

Kõik uudised