Geenivaramu Technopolis Ülemiste kogumispäevad

Eesti Geenivaramu ootab teid kuni detsembri lõpuni Technopolis Ülemistes, kus saab mugavalt loovutada verd ja hakata geenidoonoriks.

Technopolis Ülemistes saab hakata geenidoonoriks:
T, K, N kell 11:00 – 14:00

Asukoht:
Lõõtsa 6, II korrus, Vantaa koosolekuruum

Geenidoonoriks saamiseks on vaja allkirjastada internetis nõusoleku vorm ja anda geeniproov ehk 6 ml veeniverd. Lisaks saab kohapeal täita ka pabernõusolekut. Aega kulub selleks mõni minut, kuid geenikaart annab väärtuslikku infot sulle ja su arstile veel kaua. Dokumenti tahame ka näha, enne kui võid olla #uhkegeenidoonor

Oma nõusoleku projektis osalemiseks saad anda digiallkirjaga ID-kaardi või Mobiili-ID abil keskkonnas www.geenidoonor.ee.

100 000 uut geenidoonorit
Eesti Vabariigi juubeliaastal kogutakse Geenivaramusse 100 000 inimese andmed. Uutele geenidoonoritele tehakse geenikaart, mille alusel saab edaspidi hinnata personaalseid haigusriske ja ravimite sobivust. Suurem hulk geeniandmeid tähendab paremaid võimalusi terviseuuringuteks, haigustega seotud geenivariantide avastamiseks ning geeniinfol põhinevate ennetus-, diagnoosimis- ja ravimeetodite kättesaadavaks tegemist Eesti elanikele.

Kes võivad saada geenidoonoriks?
Geenidoonoriks võivad saada kõik vähemalt 18-aastased Eesti isikukoodi omavad eestimaalased, kes pole juba varem liitunud geenivaramuga.

Kuidas saada geenidoonoriks?
Geenidoonoriks saamiseks on vaja allkirjastada internetis nõusoleku vorm ja anda geeniproov ehk 6 ml veeniverd. Oma nõusoleku projektis osalemiseks saad anda digiallkirjaga ID-kaardi või Mobiili-ID abil keskkonnas geenidoonor.ee.

Täpsem informatsioon: www.geenidoonor.ee

Vaata lisaks

Kõik sündmused