
Ülemiste City ringlusnädal toob kokku jätkusuutliku tarbimise entusiastid – tule too esemeid, mis on kevadise koristuse käigus üle jäänud, või leia endale midagi uut, sest kellegi vana võib olla sinu uus. Sündmuse raames teeme koostööd MTÜ Aarete Laekaga, kellele annetame kõik üle jäänud esemed, et need leiaksid tee nendeni, kes neist tõeliselt rõõmu tunnevad.
2.–13. juuni esmaspäevast-reedeni kella 9.00-16.30ni saab tuua või tulla uudistama asju Öpiku konverentsikeskuses järgmisi asju:
- 2-6. juuni ruumis Kosmos
- 9-13. juuni ruumis Galatika
- Naiste-, meeste-, lasteriideid
- Väiksemaid kodumajapidamise ja deko asju
- Raamatuid
- Mänguasju ja mänge
Jätkusuutlike disainerite pop-up-pood ja väiksed töötoad 2-6.juuni!
Kogu ringlusnädala raames on iga päev võimalik uudistada ka jätkusuutlike disainerite:
Karl-Christoph Rebane – “Christoph”
Sandra Luks – “LUKS”
Ann Müürsepp – “AnnReal”
Eva-Karlotta Tatar – “KARLOTTA”
tegemisi ning samuti on müügil nende looming. Igal päeval on kohapeal üks disainer kelle tööprotsessi saab jälgida, teha väiksemat sorti töötubasid ning küsida küsimusi.
Disainerite ajakava ning töötubade info peagi tulemas!
Disainerite info:
LUKS – Üks Eesti tulihingelistest jätkusuutliku moeloome viljelejatest. Tema looming sünnib peamiselt teksamaterjalist, mis on läbi rebimise, punumise ja õmblemise saanud uue vormi eriliste ja kantavate disaintoodete näol. Vanade teksade niiditasandile lammutamine annab võimaluse ootamatuks materjaliloomeks, mis kannab endas keskkonnateadlikku mõtlemisviisi koos funktsionaalsuse ja unikaalsusega.
Sandra Luks on mitmekülgne disainer, kes peab lugu kvaliteedist ja otsib alati uusi võimalusi materjali taaskasutamiseks ja eriliste toodete loomiseks. Ta usub jätkusuutlikku moodi, mis oleks unikaalne, funktsionaalne ja kestev. “Soovin, et minu looming inspireeriks inimesi aeglase moe suunas mõtlema ja oma väärtusi läbi riiete edasi kandma.”
IG: @studio.luks
www.sandraluks.com
Christoph– Christoph on mitmetahuline jätkusuutlikusega viljelev moekunstnik, värskelt moedisaini Magister, luuletaja – ühtlasi ka 2024a Hõbenõela laureaat. Autoriloomingut on Christoph näidanud erinevatel Eesti moeshowdel, Tallinn Fashion Weekil kui ka moedemmidel Leedus, Ukrainas ja Soomes.
IG: @karlchristophrebane
Annreal– Annreal on disainer Ann Müürsepa loodud jätkusuutlik aksessuaaribränd. Kõik kotid valmivad käsitööna taaskasutatud nahajääkidest, millele disainer annab uue elu, luues neist ainulaadsed ja iseloomuga käekotid.
Ann jõudis naha juurde siis, kui leidis vanaema juurest hunniku vanu „Linda“ nahavabriku ebakvaliteetseks hinnatud nahajääke. Esialgsest isiklikust projektist kasvas välja sügavam materjali, mälestuste ja tähenduse uurimine. Teda paelus iga tüki kordumatus – kriimud, jäljed ja tekstuur –, milles ta nägi ilu, mida teised võiksid pidada puudusteks.
IG: @studio_annreal
KARLOTTA– Eva-Karlotta Tatar on brändi KARLOTTA looja ja disainer. Bränd sai alguse 2019. aastal New Yorgis ning keskendub jätkusuutliku nahadisaini arendamisele. Eva-Karlotta on lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstipedagoogika erialal ning õpetanud kunsti ja loovust Ameerika Ühendriikide noortelaagrites. Magistriõpingud viisid teda Taani Koldingi disainikooli, kus ta spetsialiseerus aksessuaaride disainile.
Ta on töötanud mitu aastat Stella Soomlaisi nahastuudios ning seejärel veetnud neli aastat New Yorgis kotidisainerina luksusbrändis 1Atelier. Nüüdseks on ta tagasi Eestis, et arendada oma isklikku brändi.
Iga kott valmib käsitööna Tallinnas, kasutades kvaliteetset nahka, mis pärineb mööblitööstuse jääkidest. Taaskasutades olemasolevaid materjale ja luues erilise, kuid praktilise disainiga kotte, annab Karlotta neile uue elu ning toetab teadlikumat ja jätkusuutlikumat tarbimist. https://www.karlottadesign.com/
IG: @karlottadesign
Kes on MTÜ Aarete Laegas?
MTÜ Aarete Laegas on 2013. aastal asutatud taaskasutusega tegelev heategevusorganisatsioon, mis aitab raskustesse sattunud peresid vähekasutatud riietega. MTÜ Aarete Laegas sihtrühmaks on tulekahjuohvrid, suurpered, üksikvanemad, puuetega inimesed, turva- ja hooldekodude elanikud, kodutud ja teised elu raskustega võitlevad inimesed.
Aarete Laeka peamisteks koostööpartneriteks on erinevad asutused, ühingud ja liidud, terapeudid, sotsiaaltöötajad ning eraisikud, kes osasid peresid toetavad.
Hetkel on Aarete Laekal ainult üks keskus, mis asub Põhja-Tallinnas aadressil Kopli 33/Paavli 1. Abipakke saadame aga enda kuludega igasse Eestimaa paika.
Heategevuse rahastamiseks peab Aarete Laegas taaskasutuspoodi, mille lettidelt paneme kokku ka kiiremaid abipakke ning sealt saavad tasuta asju ka osad abivajajad (eelneval kokkuleppel).
Aarete Laegas tegutseb selleks, et olla toeks neile, kes abi kõige enam vajavad ning et teha pai ka keskkonnale meie ümber.
Öpiku konverentsikeskuse fuajees tulevad Aarete Laeka kaks puidust kogumiskasti, kuhu ootame annetusi kahte kategooriasse: eraldi potid ja pannid ning tekid, padjad ja voodipesu. Need on esemed, mida vajatakse pidevalt, ning teie panus aitaks märkimisväärselt abivajajaid.
Sündmust jäädvustab fotograaf, videograaf või Ülemiste City sotsiaalmeedia haldaja. Ülemiste Cityl on õigus kasutada foto- ja videomaterjali linnaku kanalites.
Murede/küsimuste korral kirjutage linnaku sündmuste juhile Eva-Mariale eva-maria.meri@mainorulemiste.ee