Tervisemaja 2

Sepapaja 12
7 korrust Valmib 2024

Terviselinnaku teine etapp

Ülemiste City jaoks on oluline tervis ja tervist toetava keskkonna loomine. Ka uue Tervisemaja arendamisel oleme lähtunud Tartu Ülikooli loodud 3×3 tervisemudelist, mis loob aluse talentide vaimse, füüsilise kui sotsiaalse tervise toetamisele linnaku, tööandja ja inimese enda tegevuste kaudu. Uus Tervisemaja pakub kogukonnale veelgi laiemat valikut tervishoiuteenuseid, uusi valdkonna teadmisi ja tipptehnoloogiaid ning teenusepakkujatele uut ja innovatiivset keskkonda. 

30 miljonit
investeeritud terviseedendusse 2020–2023

2 maja
tipptasemel teenustega 2024 valmib järgmine Tervisemaja

25
terviseteenust
250+
tervisespetsialisti

“Ükski ettevõte ei saa olla terve ja õnnelik, kui tema inimesed ei ole terved ja õnnelikud.”

– Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve

Hoonest

7-korruseline | netopind 9450 m2 | A-klassi energiamärgis 

Kasutatud on looduslikke orgaanilisi vorme: luustruktuur, neuronite võrgustik, puukoore ja lehtede mustrid ning vee looduslik lainetus. Kogu hoonesisene liikumine on üles ehitatud ümber hoone keskteljel paikneva kõiki korruseid läbiva klaaskatusega aatriumi. Aatriumi alale on projekteeritud ümber aatriumi kulgevad liikuma kutsuvad avarad kaarjad trepid.

Ülemiste Tervisemaja
Ülemiste City Tervisemaja

Keskkond, mis toetab ja hoiab

Hoone maastikuarhitektuuri idee lähtub eelkõige Tervisemaja funktsioonist – inimeste tervendamine, tervise hoidmine, elukvaliteedi parendamine. Samuti lähtub haljastus keskkonnasõbralikkusest – kasutatakse maksimaalselt kohalikke taimi võimalikult mitmekesise keskkonna kujundamiseks, mis meelitaks ligi ka erinevaid linde ning putukaid. Haljastuse tarbeks kogutakse ja kasutatakse sademevett ning hoone katusele on projekteeritud päikesepaneelide park.

Galerii

Tervisemaja
Pilt: Apex Arhitektuuribüroo OÜ
Pilt: Apex Arhitektuuribüroo OÜ
Pilt: Apex Arhitektuuribüroo OÜ
ÜC Tervisemaja
Pilt: Apex Arhitektuuribüroo OÜ

Kaarti laaditakse …