
7. mail kell 16 avab kunstnik Marge Viirg Öpiku konverentsikeskuse galeriis (Valukoja 8) näituse “Unetu öö”. Näituse pildid on käsitsi joonistatud tušigraafika paigutatud suuremale pinnale, lisaks paar kompositsiooni.
Marge Viirg (sündinud 1962) kunstnikutee algas 1986. aastal esimese personaalnäitusega, sellele järgnes kutsumine Tõnis Vindi sõpruskonda ja Studio22 liikmeks. Ta on lõpetanud kunstiosakonna Tallinna Ülikoolis, EKA avatud akadeemia kursused, täiendanud ennast Tõnis Laanemaa kunstistuudios. Ta on Eesti Kunstinke Liidu liige, Eesti Vabagraafikute Liidu liige ja kuulub kunstirühmitustesse VEDELIK ning Kesk-Eesti kunstnike liit. Viimased grupinäitused toimusid koos kunstirühmitustega Kesk-Eesti kunstnike liit ja VEDELIK.
Kunstnikuna on Marge Viirg väljendanud ennast eelkõige graafika, tušsi-joongraafika ja abstraktse akrüülmaali kaudu. Tema loomingut iseloomustab piiratud värvipalett, kontrastsed ning kihilised otsimised, joonte ilu, tühjad ruumid, rütmid, märgikeel. Käekirjaks on erinevad mängud struktuurvõrel, geomeetrilisus, joon, vaba arhitektuur.
Näitus jääb avatuks 7. maist augusti lõpuni.