Kõrgkoolilt ettevõttele vol. 5

3. oktoobril 2018 algusega kell 9.00 toimub Ülemiste Citys juba viies üritus sarjast „Kõrgkoolilt ettevõttele: 21. sajandi tark linn – ettevõtjale kasuks või risti jalus?”.

Kohtade arv on piiratud! Palume registreerida: http://bit.ly/kõrgkooliltettevõttele

Palju räägitakse sellest, kuidas maailmas ei võistle enam riigid, vaid linnad. Kuidas hästi juhitud linnakeskkond tõmbab ligi talente ja inspireerib neid looma rohkem väärtust – või vähemalt peaks seda tegema. Kas see peab paika ka meil Talsinkis? Mis seisus on targad linnad siin- ja sealpool merd? Kas me oleme esirinnas või jääme rongist maha?

Ülemiste City sündmustesarja „Kõrgkoolilt ettevõttele” viies sündmus käivitab neil teemadel diskussiooni. Oled oodatud kuulama kolme analüüsi tulemusi, mis avavad teemat eri nurkade alt, ja osalema arutelus. Tule koos kolleegiga ja kutsu ka sõber. Mõtleme kaasa ja levitame sõna, et olla teadlikumad targa linna elanikud ja aina targema linnakeskkonna nõudjad.

Aruteluks annavad kütust kolm kompaktset ettekannet:

Tauno Õunapuu, „Ülemiste City ettevõtete majandusuuring 2017″. Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor analüüsib iga-aastaselt Ülemiste City’s asuvate ettevõtete peamisi majandusnäitajaid. Kuidas läheb linnaku ettevõtetel võrreldes Tallinna ja Eesti keskmisega? Kui palju Eesti koguekspordi ja konkreetsemalt IT-ekspordi väärtusest luuakse siin? Arvestades, et tänane Ülemiste City asub 36 hektaril ja linnakus töötab 10 000 inimest, on nii mõnigi näitaja hämmastav. Mis on põhjused, mis on tagajärjed, kuidas edumudelit laiendada?

Ergo Kruve, „Infotehnoloogia ettevõtete finantsedukus targas linnakus”. Ülemiste City üheks eesmärgiks on olla Eesti parim asukoht just IT-ettevõtetele. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud magistritöös analüüsis Ergo Kruve, kas Ülemiste City’s ja mujal Eestis asuvate IT-ettevõtete finantstulemustes on ka tegelikult erinevust. Kuidas seostuvad omavahel terviklikult arendatud targa äri linnak ning tema IT-ettevõtetest rentnike edu? Kas üldse seostuvad? Millised on sarnased seosed Põhja-Euroopa teistes tarkades linnakutes?

Ralf-Martin Soe, „Lugu kahest targast linnast. Kuidas virtuaalsed piirid linnade vahel saavad langeda”. Tark linn ei saa olla vaid eraalgatus või klaster, vaid vajab uute ideedega kaasatulekut ka avaliku võimu poolt. Globaalne äri ja aina liikuvam rahvas ei tunnista riigipiire, mis võivad linnade tarkusele isegi ette jääda. Äsja Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud doktoritöös uuris Ralf-Martin Soe digitaalseid avalikke teenuseid Tallinnas ja Helsingis ning leidis, et digitaalse lõimituse osas meenutavad Tallinn ja Helsingi endiselt silotorne. Mis on meil targast Talsinki linnastust puudu? Mida saaks nüüd ja kohe ära teha – ja kes peaks seda tegema?

Modereerib ja arutelu veab eest Raivo Vare.

Sündmus toimub Öpiku konverentsikeskuses (ruumis Komeet) koos hommikukohvi ja suupistetega.

Kõrgkoolilt ettevõttele vol. 5 toimub Ettevõtlusnädala raames. https://ettevotlusnadal.ee/

Osalemine on tasuta.

See more

All events