Tervislik Ülemiste

Ülemiste linnak on kujunemas keskkonnaks, kus on tõenduspõhiselt kujundatud inimeste arengu- ja tervisesõbralik avalik ruum ning töökohad, kus töö- ja õppimisvõimeks vajalik liikumine, enesejuhtimine ja sotsiaalne suhtlus saavutatakse väikesete nutikate “ampsudena”. Siin toetatakse töö- ja vaba aja tasakaalu, vaimse tervise hügieeni, häid sotsiaalseid suhteid, sujuvat töökorraldust, inimkeskseid juhtimisvõtteid ja inimeste efektiivset eneseregulatsiooni. Kuigi inimesed kujundavad oma käitumist autonoomselt, tagab linnak n-ö turvavõrgustiku: seirab ja maandab ebatervislikke impulsse vallandavaid tegureid nagu keskendumist takistavad tööruumid, norm teha ületöötunde, sallimatus või diskrimineerimine. Teiselt poolt on linnakus kättesaadavad vaimset tervist ja üldtervist toetavad teenused (mobiilirakendustest psühholoogilise nõustamiseni), mis aitavad harjumusi muuta.

Koostöös Tartu Ülikooli ja teiste partneritega oleme teel tervislikku  käitumist toetava linnaku kujunemise poole.


Vaata meie viimast tervisliku linna mudeli esitlust – Tervislik Ülemiste: Hoos üheskoos!

Baltikumi esimene tervisetehnoloogia ärikiirendi
Meie linnakus asuv Health Founders on Baltikumi esimene tervisetehnoloogia iduettevõtete ärikiirendi, mis toob kokku tervise tulevikku kujundavad ettevõtjad, kogenud mentorid, uuendusmeelsed eriala organisatsioonid ja investorid, et üheskoos ehitada uue põlvkonna tervisemajanduse edulugusid. Eesmärk on aidata järgmise 10 aasta jooksul turule 100 uut ettevõtet.

100 tervena elatud aastat uueks normaalsuseks
Koostöös tervisetehnoloogia iduettevõte Activate oleme loonud oma talentidele tervisejuhtimise platformi, mille eesmärgiks on muuta 100 tervena elatud aastat uueks normaalsuseks. Teadllikult ja teaduspõhiselt on igaühel võimalik viia oma füüsiline ja vaimne vorm uuele tasemele tehes igapäevaselt väikeseid muudatusi oma käitumises.

Seotud uudised

Kõik uudised